Hoşgeldiniz  
ads

23 NİSAN COŞKUSU SEYHAN’DA BİR BAŞKA GÜZEL

admin | 23 Nisan 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


İSTİKLAL MARŞI’NI OKURKEN DUYGULANAN ÇOCUK GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

BAŞKAN AKAY ŞEHİT ÇOCUKLARINI SEVİNDİRDİ, ÇOCUKLARIN 23 NİSAN COŞKUSUNA ORTAK OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Seyhan Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde coşkuyla kutlandı. Şehit Aileleri Derneği’nde çocuklara oyuncaklar armağan eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın makamına ise otizmli çocuklar Emir Dündar ve Serdar Bozkurt oturdu. Yeşilyuva Bilgi Evi’nde İstiklal Marşı’nın tümünü okuyan Yıldız Yaşar duygulanıp, gözyaşlarına hakim olamazken, Başkan Akay belediyenin düzenlediği etkinliklerde çocuklarla birlikte marşlar söyledi, spor aktivitelerine katılan çocuklara madalya takıp, armağanlarla çocukların 23 coşkusuna ortak oldu.

BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTİZMLİ ÇOCUKLAR OTURDU

Başkan Akay , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu otizmli Emir Dündar ve Serdar Bozkurt’a bıraktı. Dündar ve Bozkurt kendi yaptıkları el işi tabloyu Başkan Akay’a armağan edip, çiçek verdi. Başkan Akay da onlara çeşitli armağanlar verip bayramlarını kutladı.

ŞEHİT AİLELERİNİN ÇOCUKLARINI UNUTMADI

23 Nisan’da şehit çocuklarını ve torunlarını unutmayan Başkan Akay, Adana Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Emine Kunt ve yöneticilerden derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alan Başkan Akay, şehit ailelerinin çocuklarına belediye kreşlerinde üretilen oyuncakları armağan etti.

ÇOCUKLARDAN BAŞKAN AKAY’A DOĞUMGÜNÜ SÜRPRİZİ

Yenibey SEYMER’de düzenlenen etkinlikte ellerindeki bayraklarla marşlar söyleyen çocuklar, Başkan Akay’a doğumgünü sürprizi yaptılar. Çocuklarla birlikte hazırlanan pastadaki mumları söndüren Başkan Akay, çocuklara oyuncaklar armağan ederek, 23 Nisan coşkularına ortak oldu.

ÇOCUK VE SPOR ŞENLİĞİ

Başkan Akay, Gülbahçesi Mahallesi’ndeki Hafsa Sultan Anaokulu’ndaki çocuk ve spor şenliğinde, hazırlanan parkuru tamamlayan çocuklara madalya takıp, forma ve şort armağan etti.

İSTİKLAL MARŞI’NI OKURKEN DUYGULANIP, GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Yeşilyuva Bilgi Evi’ndeki etkinlikte ise İstiklal Marşı’nın tamamını okuyan Yıldız Yaşar adlı çocuk duygulanıp, gözyaşlarına hakim olamadı. Etkinlikte Hacivat-Karagöz ve animasyon gösterileri,  eğlenceli bilimsel deneylerle çocuklar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Dünyada ilk kez çocuklar adına bir bayramın Türkiye’de ortaya çıktığını vurgulayan Başkan Akay, “Umuyorum ki bugünün çocukları yarının Türkiye’sinde başarılı olurlar. 23 Nisan aynı zamanda ulusal egemenliği de ifade ediyor. Ulusal egemenliği de koruyacak olanlar da bu çocuklar olacak. Bütün mesele bütün çocukların iyi eğitim görmeleri, iyi yetişmeleri, çünkü onlar bizim geleceğimiz” diyerek çocukların bayramını kutladı.  

350 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.