Hoşgeldiniz  
ads

Ahmet Dardağan Görevden alındı, Ortalık karıştı!

admin | 26 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


admin
yalcin_s_1963@mynet.com


Mesele çok açık ve net… kurultay Delegesini ben yazacım meselesidir.

Sanki diğer ilçelerde her mahalleye sandık koyulmuş sadece Seyhan ilçesine sandık koyulmamış!… Seçimler yaklaştıkça güç gösterisi sadece Adana için olmadığını biliyoruz. Mesele Adana’nın sahip olduğu 30 Dörtte doğal delege olan Milletvekilleri var, yani toplam 34 Kurultay Delegesi olan Adana Genel Başkan seçimlerinde kime oy vereceği meselesidir. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Açık, açık demese de İmamoğlu’ndan yana olduğunu biliyoruz. Eğer Kılıçdaroğlu Genel Başkan olarak Göreve devam ederse Zeydan Karalar için sonun başlangıcı demektir. Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan Görevden alındı! Neden? söylem şu, bazı mahallere sandık koyulmadığı söylemi. Peki, sarıçam, Çukurova, Yüreğir buralara gerçekten sandık koyuldu mu? Hayır.

Seyhan’da Ahmet Dardağan, karşılıklı tarafların anlaşması ile Delege yazdı. Buradandı çok fazla itiraz çıkmadı. Neden o zaman Seyhan Başkanı, il Tarafından görevden alındı? Şimdi şu akla gelebilir İL almış görevden Zeydan Karalar ile ne alakası var? Çok alakası var çünkü CHP İL tamamen Zeydan Karaların güdümünde ve o ne derse olan bir durum var. Tamam İL görevden alındı Genel Merkez Sayın Engin Özkoç, bunu nasıl onayladı diye düşünebilir. Bilmiyor mu Özkoç, bu olayın sadece İmamoğlu için yapılan hareket olduğunu? Zaten aylardır Kamuoyu CHP’yi konuşuyor buradan kime fayda çıkar? Sadece AKP’nin faydalanacağı bir durum var ortada. İmamoğlu ve Tanju Özcan inanın AKP’nin yapamayacağı olayları yapıyorlar! Peki, Zeydan Karalar birden fikir değiştirip İmamoğlu’ca olmuş? Sanırım belki aday gösterilmeyebilirim düşüncesidir.

Yalnız şu unutulmamalı, Bir ata sözü vardır, “Deniz taştığı zaman Balıklar karıncaları yer, deniz çekildiği zaman karıncalar balıkları yer, yani kimin, kimi yiyeceğine tabiat karar verir”. Ahmet Dardağan görevden alınmasına evet diyen Özkoç’un bu verdiği kararda düşündürücü. Neden çünkü Dardağanı görevden aldıran zihniyet tamamen İmamoğlu taraftarı, Özkoçu bu göreve atayan Genel Başkan acaba yine mi ihanet görüyor diye düşünürüm. Şimdi bu taraf Soner Çetin destekli, Ceyhan’da Kadir Aydar tam bir zafer kazanmış. O zaman parti içinde bıçaklar çekilmiş ve birbirlerini katletmeye hazır hale gelmiş. Bunun en büyük nedeni Zeydan Karaların her şeyi ben yapa cam düşüncesi bu partiyi git, gide dibe vuracak gibi. Bence Adana örgütlerinde artık Zeydan Karalar’ın tek adam düşüncesine karşı çıkmak gibi bir harekete girme zorunluluğu vardır.

Yoksa seçimlerde Tip’in aldığı 32 Bin oyun 30 Bini CHP’den geldiğini düşünenlerdenim, eğer böyle giderse daha çok Tip’e gider.

431 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.