Hoşgeldiniz  
ads

Bu Zamlara artık dur demek gerekmiyor mu?

SÜLEYMAN YALÇIN | 23 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Ekonomi, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com


Ben bu gelen zamlara gaddarca artış diyorum!

Hazinenin Başına Mehmet Şimşek geldiğinde Bayram eden bir kesim vardı. Şimşek geldi Türkiye’yi ekonomik olarak ayağa kaldıracak düşüncesi vardı. Peki soru şu, bu ülkeyi kim yere yıktı?

Öyle ya, ters yaklaşım olarak düşündüğünüzde çıkan sonuç budur, eğer biri ayağa kaldıracaksa birisi yıkmış demektir. Mehmet Şimşek Hazinenin başına geldiğinde “Rasyonel” duruma döneceğiz dediğinde “eyvah” demiştim, yine cezayı halka kesecekler!… Aynen dediğim gibi oldu ve son günlerdeki gaddarca yapılan zamlar rasyonele dönüldüğünü gösteriyor. Ekmek 7,5 TL oldu, halkın sadece ekmek ihtiyacının bu kadar elzem olduğunda bu kadar bir zam halka bir darbedir.

Bir arkadaşım beni uyarmıştı Darbe kelimesini kullanma! diye.” Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar” meselesi gibi bir durum bu darbe işi.

Asıl komedi şudur,

Bugün Basın ’da sansürün kaldırılışının 115. Yılı. Demek oluyor ki, 115 yıl geriden geliyoruz. Bugün Basın ‘da sansür yok diyeni neden hakkımızda bu kadar soruşturma açılıyor diye çürütürüm. Anayasanın bir maddesinde protesto bir haktır diye yazar. Şimdi bazen bunları yazıp Hükümeti eleştirenleri halkı kin ve nefrete teşvik etmekten davalar açılıyor!

İşin kolayı budur. Yapanı değil söyleyeni eleştiren bir dönem yaşıyoruz. Ülke hırsızlığın ayyuka geldiği noktada neden hep fatura halka kesiliyor diye mırıldanmadan duramıyorum. Hangi makama bakarsanız mutlaka bir şaibe lafı duyarsınız, mesela bunu en çok Belediye işlerinde görürüsünüz. Hani bir ata sözü vardır. Camiyi çalan kılıfını hazırla derler. O kadar profesyonel oldular ki, her şeyi kanununa uydurup ceplerini dolduran bir dolu insan var bu ülkede… hal böyle olunca, halkın bu kadar fakir kalması normal. Sonrası malum Rasyonel denen kelime ile halka yüklenmek en kolayı. Neden hep halk diyoruz! Neden zenginden daha fazla vergi, daha çok kazanandan çok alınmaz bazı şeyler. Vaz geçtik fazla alınmayı birçok zenginin vergi borcunun af edildiğini hatırlıyoruz. Bakın emekliye zam vermediler, bir arkadaşım hiç mi diye sordu, hayır hiç vermediler! kök bir ücret lafı çıkarıp insanlara verdikleri 7 bin beş yüz rakamını yüzde 25 zam verdik dediler sonuçta insanlar yine 7 bin beş yüz almaya başladı.

Bunu bir eksi yönde zekâ olarak tanımlayabilirsiniz. O zaman 13 milyon 600 bin emeklinin “artık yeter” veya yerin dibine giren pazardan çürük domates toplayan halkın bu zamlara “yeter” deme zamanı gelmedi mi? Halkı kin ve nefrete teşvik etmiyoruz eğer yaptığınız gaddarca zamlara bir bakarsanız az bile yazıyoruz

404 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.