Hoşgeldiniz  
ads

CHP Kurultay Öncesi Bilgi Kirliliği en üst derecede.

SÜLEYMAN YALÇIN | 03 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


4 Kasım Tarihi CHP içinde çok önemli bir tarih. İki adaylı Genel Başkanlık seçimi var. Daha önce Genel Başkanla beraber hareket etmiş ve onun her kararına onay vermiş Özgür Özel, Aday olarak Genel Başkanın karşısına çıktı.

Demokratik bir hak olan herkesin aday olma hakkı elbette ki var. Fakat, düne kadar eğer yanlış ise bu kararlara neden aynı yerde durdun?

Kurultay başa, Baş gider diyen çok insan var. Bunun nedeni Özgür Özel tek değil, kendini destekleyen Ekrem İmamoğlu, maddi olarak Özgür Özele destek veriyor. Nasıl oluyor derseniz? Kötü bir huy başladı CHP’de, Belediye Başkanları kamu gücünü kullanarak Delege üzerinde hegemonya kuruyor. İş vaadi gırla gidince ister istemez ülkede olan ekonomik kriz insanları oraya doğru sürüklüyor.

Adana örgütü 30 asil, 4 milletvekili birde YDK üyesi olarak 35 Kurultay delegesi var. Yeni seçilen İl Başkanı Anıl Tanburoğlu, 29 imza toplayıp Genel Başkandan yana destek vereceklerini açıkladılar. Bir kişi kim derseniz Ceyhan İlçe Başkanı Caner Aydar, karşı tarafa imza vereceğini deklere etti…

Buraya kadar saflar belli dediğimiz anda, dün gelen bir telefon sanırım Adana ekibinde kırılmalar olacak dendi. Hatta çok daha bir yanlış bilgi, Bir Başkanın karşı tarafa geçtiğini söyledi. Aradım Başkanı, o kadar çok sinirlendi ki, ben bile korktum hiddetinden!…

Aslında çok haklı insanların kişiliği ile oynamak bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum. Bu algı ne diye?

Kesinlikle Genel Başkanın yanında olduğunu bunu kim diyorsa kötü niyetli biri diye de çıkıştı.

Listeyi aldım elime bu laflar nereden çıkıyor diye tek tek kurultay delegelerini şöyle bir inceledim. Kesinlikle 29 kişi Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Genel Başkana oy verecek isimler. Gerçi bu gizli oylama kimin ne yapacağını bilemezsiniz!…

Birkaç isim üzerinde durdum çünkü tanımıyorum. fakat onları da Zeydan Başkan önerdiğine göre İL Başkanına, Fire vermez düşüncem var.

Kim kazanır diye bana çok soruyorlar, Kimin kazandığı elbette ki çok önemli, fakat vizyonsuz ve söyledikleri ile çelişen biri olursa kesinlikle CHP’de çözülmeler olur!… yani kendi ahvallerini düşünenler kazanmamalı.

Az bir oy farkında olsa Genel Başkan kazanır diye düşünüyorum. Bu seçim Adana örgütü açısından da bir seçim olacak kim verdiği sözün gereğini yerine getirecek göreceğiz.

132 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.