Hoşgeldiniz  
ads

Cumhur’un Adayı MHP’den mi, AKP’den mi olacak?

SÜLEYMAN YALÇIN | 26 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Yeterince CHP konuştuk sanırım!

 Kamuoyu ne konuşacağını bilmedi mi araya CHP sıkıştırıyor.

Alanı çok olan bir şeyin gündemde olması doğal bir olay. Fakat bazen bu olay olumsuz yönde saldırı şeklinde olunca işiniz gücünüz CHP’mi diyesi geliyor insanın. Kurultayda bitti, yani “düğün dernek” dediğimiz olaylar ve insanların ön alması zamanında geçince, sorunların önümüze geleceğini bilerek karşı parti içinde olayları konuşmak gerek. Seçimlere 4 ay kala hala Cumhurun adayı belli değil!… Birkaç isim gündemde kendini tutuyor fakat kamuoyu Adana Belediye Başkan adaylığını MHP Adayı olacağını dillendiren çok fazla. Neden Basit, Adana Devlet Bahçelinin kırmızı çizgisi olduğunu biliyoruz. Hatta bu yüzden ittifakı bile bozacağını söyleyenler var. MHP Adayları deyince öne çıkan 4 isim var. Hüseyin Sözlü, Bilal Uludağ, Seyfettin Yılmaz ve çoğuna göre sürpriz aday olarak Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz’ın adı son günlerde çok sık gündeme geliyor. Hüseyin Sözlü çok fazla uğraşıyor aday olmak için, bir önceki kaybettiği seçimi yeniden kazanıp rövanş almak isteği çok fazla. Fakat AKP cenahı Hüseyin Sözlü ’ye çok olumlu bakmıyor.

Bilal Uludağ’ın eşi tarafından Devlet Bahçeli ile çok yakın olduğu söylentileri kamuoyunda çok konuşuluyor. Vali Erdinç Yılmaz Aladağlı ve fakir bir aileden gelip Devlet makamında çok olumlu işler yapması artı tarafı diye söyleniyor.

Gelelim AKP cenahına, Orada hala Adana bize verilecek diye çalışmalarını yapıyorlar Hatta Temayüle bile girdikleri söyleniyor. Mahmut Çelik can, Fatma Gül Demet sarı, Vedat Gündoğan…

Bunların içinde en olumlu aday diye Mahmut Çelik can derim. fakat o da Ömer Çelikle “al takke, ver külah” misali pek anlaşamıyorlar.

Cumhurun adayı her kim olursa olsun, Konu Zeydan Karaları çok ilgilendiriyor.

Çünkü Adaya göre Zeydan Karaların seçim kazanma şansının ne olacağını göreceğiz. Gerçi Zeydan Karaların önünde bir değil birçok engel var! Birincisi Lider değişimi sonrası aday belirleme CHP’de intikam kavgasına girmez se yerel seçimlerde Özgür Özel Başarılı olabilir ve Genel Başkanlığını pekiştirebilir.

Son günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı mali tabloyu denkleştirip hizmet bakımından gaza basması kendinin kazanma yönünde dahada öne çıkmasını sağlayabilir. Önümüzdeki günler iki olaya kitlenecektir.

  1. Cumhurun Adayı hangi parti ve kim olacak?
  2. Zeydan Karlar Partisi arafından aday gösterilecek mi veya aday gösterilir ise İlçe Başkan adaylarında etkili olacak mı?

Aslında cevaplanması gereken o kadar çok soru var ki, mesela HEDEP aday çıkaracak mı? Eğer çıkarmazsa Zeydan Karaları destekleyecek mi? Beklemek ve takip etmek en doğrusu diyerek görelim derim

287 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.