Hoşgeldiniz  
ads

DÜNYA HEMŞİRELİK GÜNÜ VE HAFTASI BALCALI’DA BURUK KUTLANDI

admin | 12 Mayıs 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


“HEMŞİRELERİMİZ GELECEĞİMİZ”

Dünya Hemşirelik Günü ve Haftası Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle kutlandı. Ancak bu yılki kutlama töreni yaşanan deprem felaketi nedeniyle buruk geçti.

Çukurova Üniversitesi Mithat Özhan Amfisinde gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak söz alan Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Öğrencisi Erhan Özoğul, bu yıl yaşanan deprem felaketinde eğitim görürken hayatını kaybeden meslektaşlarını andı. Eğitimi tamamlayarak mesleğe başladıklarında en iyi hizmeti vermek amacıyla çalışacaklarını belirten Özoğul, mesleki şartlarında iyileştirilmesi adına yetkililerden destek istedi.

Daha sonra kürsüye gelen Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uzman Hemşire Yasemin Özgök Topuksal, son derece kutsal bir görev yaptıklarının altını çizerek Pandemi ve arkasından yaşanan deprem felaketinde kendi acılarını bile unutarak görev yapmaya devam eden meslektaşlarına teşekkür etti. Topuksal, bu yıl yaşanan deprem felaketi nedeniyle de kutlama programını buruk bir şekilde gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Evşen Nazik ise hemşirelik eğitimini en iyi şekilde vererek göreve başlandığı sırada tam donanımlı olarak hizmet verilmesinin amaçlandığını ifade etti. Nazik bu kutsal görev için yetiştirdikleri hemşirelerin özveriyle görev yapıyor olmasının son derece önemli olduğuna dikkati çekti.

Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Gökyıldız da yaptığı konuşmada her yıl hemşirelik haftası kutlamaları çerçevesinde bir tema belirlendiğini dile getirerek bu yıl bu temanın “Hemşirelerimiz Geleceğimiz” olduğumun u bu temanın anlamının da yaşanan üzücü deprem felaketinde ortaya çıktığının altını çizdi.

Daha sonra kürsüye gelen Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz ise Üniversite olarak hemşirelik eğitimini en üst düzeyde verdiklerini ifade ederek hemşirelerimizin aldıkları eğitim ile çok hızlı bir şekilde çalışma hayatına başladıklarını belirtti.

Yılmaz, “yaşanan pandemi ve arkasından deprem felaketlerinde hemşirelerin çok büyük bir özveri ile görev yaptıklarını gecelerini gündüzlerine kattıklarını dile getirerek böylesine kutsal bir görevde bulunan hemşire arkadaşlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Son olarak konuşan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Reyhan Mazı da “başta Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüz adına tüm hemşirelerimiz hemşirelik gününü kutluyorum fedakârca görev yapan hemşirelerimizin her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından özellikle deprem felaketi sonrası yaşanan duygusal anlarla ilgili bir slayt sunumu yapıldı.

516 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.