Hoşgeldiniz  
ads

GENÇLERİN UFKU SEYTİM’LE GENİŞLİYOR

admin | 08 Haziran 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


SEYTİM HAVACILIĞI GENÇLERE SEVDİRİYOR

SEYTİM ATÖLYELERLE FARKINDALIK YARATIYOR

Yenilikçi fikirlerin yaşama geçirilmesi amacıyla Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın öncülüğünde açılan Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM) gençlerin ufkunu genişleten, bilimi ve teknoloji sevdiren atölyelerle farkındalık yaratıyor.

Hobi olarak model uçakları uçurma, kontrol etme becerilerini geliştirmeyi ve havacılığı sevdirmeyi amaçlayan “Havacılık ve Model Uçak” Atölyesine katılan gençler, model uçak ve havacılık konusunda bilgi dağarcıklarını genişletip, model uçaklarla serbest uçuşu deneyimlediler.

SEYTİM’de gerçekleştirilen “Havacılık ve Model Uçak” atölyesine katılan gençler ilk olarak Hava Kuvvetlerinden emekli Planör Pilotu ve Model Uçak Eğitmeni Teoman Özbelli tarafından model uçağın tarihçesi, model uçak türleri ve kullanılan malzemeler, hava araçlarının uçuş kontrol sistemler ile model uçak yapımına giriş konularında bilgilendirildi. Serbest uçuş modeli yaptırılan gençler daha sonra Kelaynak Havacılık Kulübü Tesislerinde kendi yaptıkları model uçakları uçurarak benzersiz bir deneyimi yaşayıp havacılığın heyecanını tattılar.

Havacılığa ilk adımı atan gençler daha sonra uçak hangarındaki uçaklar hakkında bilgi aldılar.

201 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.