Hoşgeldiniz  
ads

Herkes Zeydan Karaların peşinde!

SÜLEYMAN YALÇIN | 27 Mayıs 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com


Yarın çok önemli bir seçim var… neden mi çok önemli? Bilmem herkes öyle diyor! 21 yıldır ülkeyi yöneten Hükümet, ülkenin ekonomik hatalar yüzünden insanların pazardan çürük domates toplamaya başladığı günleri yaşar hale gelmişiz. Sığınmacıları veya PKK ile olan ilişkileri saymama gerek yok. Atalar hep güzel sözler söylermiş “Aç ayı oynamaz”. Bunları hep dedik fakat halk için dediğimiz bu sözlerin çok gereksiz olduğunu 14 Mayıs seçimlerinde çıkan sonuç 27 Milyon 133 bin 837 kişi buna hiç dikkat etmediğini gözler önüne serdi.

Peki,

14 Mayıs’ta en dikkat ettiğim o seçimde birde milletvekilliği seçimi vardı, fakat propagandalarda hep Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar en önde, en iltifatlar en alkışlar ona geliyordu. Fakat o seçim Belediye seçimi değildi ki. Şimdi yarın yapılacak iki adaydan birinin kazanacağı seçim yine sadece Zeydan Karalar propagandası şeklinde ilerliyor. Ne var bunda diyebilirsiniz!

Aslında çok şey var, eğer insanlar Belediye hizmetlerinden memnun ise sorun yok Karalar çok şey veriri millet ittifakına. Tam tersi ise seçim zora girer. Bunun en büyük örneğini Kemal Kılıçdaroğlu Adana’da birinci çıktı fakat, Milletvekilliğinde birinciliği AK Parti’ye kaptırdı. Şimdi, bakıyorum Zeydan Karalar nerede önümüzde yani 10 ay sora yapılacak olan Belediye Başkanlığı için aday olmak isteyenlerin hepsi Zeydan Karaların peşinde. Podyuma çıkan mankenler gibi bunlar. Neden basit 2019 yılında bir şekilde Karalar belirlemişti adayları. Mesela, Akif Kemal Akay’ın nasıl aday olduğunu sağır sultan bile biliyor.

Fakat şunu unutmayın bu kader seçimi denildiği yerde sizin avalleriniz mi önemli, yoksa ülke geleceğimi? Bence çoğu kendi ahvallerini düşündüğü için Karaları pür dikkat takip ediyorlar. Bence CHP’nin en büyük sorunu bu zaten.

Samimiyet…

Ülke son yıllarda tek adam zihniyeti sebebi ile vatandaşlar çok zarar görmeye başladı, bu kötü huy muhalefet ide etkisi altına almış durumda.

Şimdi soruyorum Zeydan Karaları bu kadar takip ediyorsunuz acaba Zeydan Karalar aday olacak mı, ya da aday olup kazanacak mı? Şunu da dikkate alalım 28 Mayıs sonrası CHP’de çok sorunlu bir dönem olacak diye düşünüyorum, yani Zeydan Karaların Genel Merkez’de bu kadar gücü devam edecek mi?

Demem o ki,

Siz kendi yeteneğinize güvenin ve partiyi ön seçime zorlayın. Yoksa birinin peşine takılıp onun güdümüne girmek yarın bir yere geldiğinizde çok sorun yaşarsınız. Bu partinin tek belirleyicisi Zeydan Karalar değil, bu yönüyle kendi yönünü başkasının düşünce bakışına bırakan göreve geldiğinde halkı nasıl yönetecek?

298 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.