Hoşgeldiniz  
ads

Öyle Dediler!

SÜLEYMAN YALÇIN | 09 Aralık 2023 | Alt Manşet, Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com


Hayat maalesef öyle dediklerle gidip geliyor.

Karşılaştığınız birçok olmayan sizin hakkınızda ithamlarla karşılaştığınızda muhatabına sorduğunuz söylemlerde çok görürüsünüz.

Fakat bu doğru değil, siz duydunuz mu dediğinizde. Duymadım ama, “öyle dediler”! Haksızlık değil mi bu?

Olmayan bir şeyle itham edilmek Dünyadaki en büyük haksızlık bence.

Ülkede olan birçok cinayet ve siyaset söylemlerinde öyle dedilerin birçok felaket getirdiğini gördük, duyduk. Kadın cinayetleri veya mahallede adı çıkan bir kadının halini düşünün! her birisinde “Öyle dediler” lafı vardır.

Bu konu maalesef bu günlerde çok fazla siyasette oluşmaya başlandı.

Siyasi partilerde “dalkavukluk” ve kendinize rakip gördüğünüz biri için söylemleri geliştirdiğinizle eğer bunla yüzleşmek zorunda kalırsanız, vereceğiniz ilk cevap budur. “Öyle diyorlar”. Yahu adamı delirtme kim diyor? öyle dediğinizde çok kişiden duydum derler. Asla bir isim telaffuz edilmez.

Çürük elma siyasetidir bu…

Çünkü bu yalana sığınan çürüktür ve bunun üzerinden rant elde etmek için kişilerin gururu veya duruşu önemli değildir onun için kendine getireceği ranttır.

Son yıllarda maalesef Ülke ahlak ve yaşam biçimi açısından erozyona uğramış ve “insanlık pazarda satılsa çok insan almayacak durumda”.

Birkaç örnek verelim,

Kılıçdaroğlu için cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Öcalan’ı affedecek veya Selahattin Demirtaş’ı bırakacak söylemleri ile algı oluştuğunda ülkenin kırsal kesimindeki Mehmet amca duydun mu PKK’ya af getirecekmiş muhalefet! Dediğinde, amca kim bunu dedi sana?

Öyle diyorlar söylemi yine sahne alıyor bu söylemlerle. Bunun tek nedeni duyduğuna inanmak isteyen bir toplum var ülkede. Önemli olan yaşadığın mı, duyduğun mu?

Geçen gün başıma gelen bir olay oldu. Bir yazı yazmışsın partilerimize hakaret etmişsin dendiğinde yazımı okudun mu kardeşim demiştim, aldığım cevap aynen buydu. Öyle Dediler…

Bu kadar kolay mı, insanlar hakkında olumsuz düşünce yaymak? Maalesef ülkemizde kesinlikle dedikodu ile gidip gelen bir olaylar zinciri var ve çok başarılılar. Hayatım hep bana karşı öyle dediklerle gelen insanlarla dolu.

Bazen bunun çok zararını gördüm, çünkü öyle dediklere, inananlar gelip bana gerçeği sormadılar. Sanırım bazı şeylere inanmak istediğimiz için bu yalan haberlere inanıyoruz, bizde sanal olan her şey güzel geliyor! insanlara gerçek bazen hiç karşılaşmak istemedikleri konu sanırım.

Hani hep deriz ya,

 “Allah kuru iftiradan saklasın” … Yapacak, söyleyeceğim olmayan bir şeye ne deyim ben? onu bilmiyorum! Sadece şunu diyebilirim size “öyle dediler” kelimelerinizle Allaha havale ediyorum sizi.

561 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.