Hoşgeldiniz  
ads

Seçimler kaybedildi İftar çadırları iptal!

SÜLEYMAN YALÇIN | 04 Nisan 2024 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Belediyeler seçimler öncesi yapılan iftar programların kaybettiklerinde iptal ettiklerini gördük. “Bana vermezsen böyle olur sonun” bir başka bakış paranın Belediye kasasından ödenmesi. Bunun Türkçe açıklaması Hainliktir, halkı sadece bana verirsen, veririm tavrı ne derece doğru? Bunu yapanların Kendilerini Müslüman diye niteleyenler olduğunu düşünürsen konu daha çok tartışmaya açık hale gelir. Hadi onu vaz geçtik, gerçi neyi vaz geçelim? Halk ekonomik sıkıntı yaşarken iftar çadırların ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Konu aslında vicdan meselesi, gerçi vicdan olsa idi bu ülke bu kadar ekonomik sıkıntı içinde olur muydu?

Belediyelerin asli görevleri var, çöp toplama bunların başında gelir bunu bile yapmayan Belediyeler peydah oldu. Kimin vicdanı başa aldığını henüz görmedik sadece kendi çıkarları önemli olan bir sürece girdik. Bu 22 yıldır AKP Hükümetinin ülkeye getirdiği ahlak konusudur. En son 31 Mart seçimleri halkın nasıl bir tokat attığını ancak yediğinde anlayan AKP hükümeti, hala kibir ve şan, şöhret içinde unuttukları halkın ne denli tepki gösterdiğini sonuçlar açıklandığında anladı. Bunlar sadece AKP’ye verilen mesaj değil, bu mesaj CHP’de verildi. Nedir o? Alın bakalım size bir kredi verdik görelim 2028’e kadar, çalışın ben size ondan sonra karne verecem. Tam bir bıçak sırtı, eğer CHP bunu iyi kullanır halkın sorunlarına cevap verirse ülkenin yüzde altmışının sağ görüşlü olduğu kavram değişebilir. Bunu zaman gösterecek. Hala anlamadığım sol diyenler ve kendini CHP diye niteleyenler Eski Genel Başkanına haksız suçlamalar getiriyor. Fakat şunu unutuyorlar Suçladıkları Kılıçdaroğlu, solu, sağ ile yaklaştıran liderdir. Bundan dolayıdır ki, Sağ bugün CHP’ye oy verirken eli titremedi. Neydi o? Halil İbrahim sofrası…

Bazen insanların değerini kaybettiğinizde anlarsınız. Siyaset dediğiniz yalanın, dolanın, halkı kandıranın ne derece başarılı olduğu konusu üzerine kurulmuş ülkede. Son veriler sadece bunun eseri, kimse kurultay falan, filan düşünmesin sadece ektiğini biçmeden giden bir Genel Başkan var, fakat övgüyü her daim hak eden birisidir Kılıçdaroğlu. Gelelim samimiyete, bu hep böyle olmuş yıllardır Kim halkı ne kadar çok kandırıyorsa o başarılı olmuş. Hani ata sözleri bile bunun üzerine kurulu. Mesela, “işini bilen Kaptan” … yani işini bilmek her türlü oyuna açık mı? Dedim ya, AKP Hükümeti geldi geleli ülkenin “ahlak” yapısı sizlere ömür, kazanmak için seçimler dahil yapmadıkları ne kaldı?

Geriye dönün bakın, 2017 mühürsüz oylar, 2015 patlayan bombalar, daha öncesi bugün terörist dedikleri FETÖ’nün yaptıkları gerekirse ölüleri bile kaldırın oy kullanın dedikleri unutulur mu? Gerçi bunun sadece AKP’si yok, ahlak dedik bu tüm katmanları ile ülke sorunu, Bakın seçimi kazananların YSK’DA nasıl iptal edildiğini gördük, bu bile sadece “ya benimsin ya da kara toprağın” dendiği bir kelimeye çok benzediğini görürüsünüz. Bu ülke, bu siyasi partilerin egemen olduğu dönemde sadece halkın ezilmesini hak etmiyor.    

132 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.