Hoşgeldiniz  
ads

Sınav kaygısı ile baş etme eğitimi

admin | 10 Mayıs 2024 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Büyükşehir’den sınav kaygısının giderilmesi konusunda seminer

Lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik, Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı psikologları tarafından Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yöntemleri konulu seminer düzenlendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Karataş, Kozan ve Ceyhan’da bulunan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yöntemleri konulu seminer verildi.

Tanışma etkinliği ile başlayan seminer kapsamında “sınav kaygısı nedir, sınav kaygısının belirtileri nelerdir, kaygı gerekli midir, sınav kaygısını arttıran düşünceler nelerdir, sınav kaygısı yüksek olduğunda ne gibi durumlarla karşılaşılır, sınav kaygısıyla başa çıkmak için neler yapılabilir, sınava bir hafta kala ve sınav esnasında nelere dikkat edilmelidir” gibi konularda öğrenciler bilgilendirildi.

Sınav kaygısı ve belirtilerinin öğrenciler üzerindeki etkisini ve bununla nasıl başa çıkmaları gerektiği, kaygının sınav üzerindeki olumsuz etkileri, bu kaygıların üstesinden nasıl gelmeleri gerektiği konularında bilgi aktarıldı.

 Seminerde ayrıca; fiziksel, bilişsel ve duygusal belirtilerle kişinin nasıl mücadele etmesi gerektiği ve sınav üzerindeki olumsuz düşüncelerin nasıl olumlu düşünceyle değiştirilmesi gerektiği konularında da bilgi verildi.

Seminer soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

 Seminer sonrasında birebir görüşme talebi olan öğrencilerle bir araya gelindi, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığının broşürleri dağıtıldı. 

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.