Hoşgeldiniz  
ads

Tömük sahilleri ranta mı açılıyor?

admin | 07 Mayıs 2024 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Önce kanun ne diyor ona bakmak gerek.

Sahil Şeridi Nedir?

Kıyı Kanunu’na göre sahil şeridi, kıyı kenar çizgisinden itibaren kara yönünde yatay olarak en az 100 metre genişliğindeki alandır. 3621 sayılı Kıyı Kanunu’nun 4. maddesi sahil şeridini kıyı kenar çizgisinden itibaren kara yönünde yatay olarak en az 100 metre genişliğindeki alan olarak tanımlamaktadır.

Sahil şeridi iki bölümden oluşur. Kıyı kenar çizgisinden itibaren kara yönünde 50 metre genişliğindeki alan olan “sahil şeridinin birinci bölümü”, sadece açık alanlar, yeşil alan, gezinti alanları, çocuk bahçesi, rekreaktif kullanımlar ve yaya yolu olarak kullanılabilecek alanlardır.

Kanun çok açıkken Erdemliye Bağlı Tömük mahallesi 76 ada, 22 parselde, Halk dilinde bilinen adres Flamingo 2 sitesinin önündeki kıyı 2016 yılında Ticari alan olarak bilinen o günkü meşhur suç örgütü lideri emrine verilmişti. Sonrası o kişi yurt dışına kaçınca bir süreliğine durdurulan bu uygulama yeniden hayat geçirilmeye çalışılıyor. Alınan bilgilere göre kanunen ne yapılacağı yazarken amacı dışında mekanlar yapılacağı bilgisi var. Orada yaşayan halkın birçok yere şikâyet etmesine rağmen inşaat faaliyetleri devam etmekte.

723 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.