Hoşgeldiniz  
ads

Zeydan Karalar, Adana’nın dört bir yanını hizmetle buluşturuyor

admin | 24 Aralık 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Aladağ’ı köy köy gezen Başkan Zeydan Karalar, 30 öğrencilik misafirhanenin açılışını yaptı

Başkan Zeydan Karalar, “Güçlü ve sarsılmaz hale getirdiğimiz bütçemizle halkımıza hizmet ediyoruz.”

Aladağ ilçesinde çok sayıda köyde halkla buluşan Başkan Zeydan Karalar, yüksek öğrenime önemli katkı sağlayacak Aladağ Misafirhanesi’nin açılışını da gerçekleştirdi. Başkan Zeydan Karalar, 24 Aralık günü köy ziyaretlerini sürdürecek ve Atık Su Arıtma Tesisi, çok amaçlı salon ile 3 köprünün açılışını yapacak. 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Aladağ ilçesinde çok sayıda köyü, bürokratlarıyla birlikte ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. 23 Aralık Cumartesi günü Aladağ’ın Eyner, Boztahta, Topallı, Akören, Uzun Kuyu, Mazılık, Gireği Yeniköy ve Kabasakal köylerini ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar Aladağ Sinanpaşa Mahallesi’nde yüksek öğrenim gören öğrenciler için yapılan Aladağ Misafirhanesi’nin açılışını yaptı.

ŞEHİTLERE ALLAH’TAN RAHMET DİLEDİ

Ziyaret ettiği köylerde son derece sıcak ve içten karşılanan, vatandaşlarla sohbet edip, sorun  ve istekleri dinleyen Başkan Zeydan Karalar,  terörle mücadelede şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, sabır, yaralı askerlere acil şifalar diledi. 

ALADAĞ’A KİMSENİN YAPAMADIĞI KADAR HİZMET GÖTÜRDÜK

Aladağ’a kimsenin yapmadığı kadar hizmet götürdüklerini söyleyen Başkan Zeydan Karalar, yapımı süren bir iki nokta hariç asfaltsız yol bırakmadıklarını, 24 Aralık 2023 tarihinde ise ilçenin tarihi bir sorununu çözmek üzere Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışını yapacaklarını söyledi.

ŞİMDİ BÜTÇEMİZ GÜÇLÜ VE SARSILMAZ…

Başkan Zeydan Karalar sözlerini şöyle sürdürdü: “Tufanbeyli’den Karataş’a, İmamoğlu’dan Pozantı’ya, Karaisalı’ya kadar girmediğimiz, dokunmadığımız köy yok. Ben yapılan işleri yerinde görmek, halkımla birlikte olmak ve eksikleri birinci ağızdan dinlemek istiyorum. Bu yüzden bütün kadromla geliyorum. Biz görevi devraldığımızda aldığımız büyük borç yüküne, pandemiye ve depreme rağmen, Adana’nın bütçesini güçlü, sarsılmaz bir hale getirdik. Artık hizmet edebilmek için borçlanmamız gerekmiyor. Biz geldiğimizde 4 lira borcumuz, 1 lira gelirimiz vardı. 2024’de 4 lira gelirimiz 1 lira borcumuz olacak. Nereden nereye geldik. İki büyük alt geçit yaptık, üçüncüsünü açacağız, çocuklar yatağa aç gitmesin diye günde 5 bin kişiye yemek verecek bir aşevi yapıyoruz, kreşler açtık, yenilerini açıyoruz, 111 otobüs aldık, 300 iş makinesi aldık, 5 yeni bulvar açtık, 197 bulvar ve caddeyi yeniledik ve bunların hiç birisi için borçlanmadık. 21 noktada yağmur suyu isale hattı yaptık ve 3 kritik noktada daha yapacağız, sadece Sarıçam’da 64 köye sağlıklı su götürdük, 5 bin konutluk TOKİ evleri de dahil birçok yerleşim biriminin su problemini çözdük, Yedigöze Barajı’ndan su getirmek için çok önemli bir projenin temelini attık. Gönlüm kalbim sizinle. Benim yüreğim Adana’ya hizmetle çarpar.” 

ALADAĞ MİSAFİRHANESİ İLE EĞİTİME ÖNEMLİ KATKI

Başkan Zeydan Karalar köy ziyaretlerinin ardından Aladağ Sinanpaşa Mahallesi’nde yapılan Aladağ Misafirhanesi’nin açılışını, öğrenciler, konuklar ve Aladağ halkı ile beraber yaptı. Misafirhane’de ÇÜ Aladağ Meslek Yüksekokulu’nda okuyan 30 öğrencinin kalacağını belirten Başkan Zeydan Karalar, “İlçede bir yüksek okulumuz var. Öğrencilerimiz burayı yazmıyorlardı. Yazsalar da kazandıklarında gelemiyorlardı. Onlar için misafirhane yaptık. Şimdi hem dışarıdan gelen öğrencilerin hem de Aladağlı evlatlarımızın okumasını sağlıyoruz” dedi.

ÇÜ Aladağ MYO Ormancılık Bölümü Öğrencisi Hüdai Efe Gök, Başkan Zeydan Karalar’a, misafirhane hizmetinden dolayı teşekkür etti. 

24 ARALIK’TA 3 ÖNEMLİ AÇILIŞ DAHA VAR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 24 Aralık 2023 Pazar günü de Aladağ ilçesinde köy ziyaretlerini sürdürecek 3 önemli açılış daha yapacak. 

Başkan Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan Aladağ Atık Su Arıtma Tesisi, 3 köprü ve çok amaçlı salonun açılışlarını Mansurlu, Gerdibi ve Dölekli mahallelerinde gerçekleştirecek. 

151 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.