Hoşgeldiniz  
ads

Zeydan Karalar Papatya falına Bakıyor!

SÜLEYMAN YALÇIN | 09 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com


Kılıçdaroğlu’mu, İmamoğlu’mu? Gece rüyasında bile bu soruya cevap arıyor gibi Karalar.

Hatta gerçek Adana TV yayınıma aldığımda bu soruyu sormuştum, kimden yanasınız diye, çok endişeli bir şekilde bu soruyu sormayacaktın Süleyman demişti bana.

Bazen beklemediğim yerden soru geldi denir. Hazırlıklı olmadığın zaman zora düştüğün anlardır. Millet ittifakı tamamen kazanma üzerine seçimlere girdiği için kaybettiğinde nasıl bir reaksiyon vereceğinin muhakemesini olumsuz yansımalarını şu anki parti içindeki kargaşa ile karşılaşırsınız. Hatırlayın karalar, seçim öncesi bana Bakanlık teklif edildi! gibi söylemlerde bulunuyordu. Şimdi bırakın Bakanlığı, Belediye makamının nasıl kendinde kalacağı endişesi sarmış. Kolay değil hükumet tekrar kazanırsa “kayyum” atanması bir günü alır. Halede kamuoyunda konuşulan bu kadar şaibe varken. Karalar, kendi dinamiği açısından kime destek versem acaba sorusu var. Kılıçdaroğlu mu, İmamoğlu mu? öyle ya, karalar için güç önemli! Halbuki, daha 2 ay önce Kılıçdaroğlu benimle misiniz? dediğinde koro halinde seninleyiz Genel Başkanım deyip billboardlara afiş astıranların başında Zeydan karalar geliyordu. Aklıma İbrahim dizliğin şiiri geldi, “düşme düştüğünde ilk dostların iltica eder” ne oldu Zeydan karalar? hani Kılıçdaroğlu’ndan yanaydın? Bal gibide ortamı bekliyorsun gardını almak için. Peki, Kılıçdaroğlu kalırsa zaten başarısız bir Başkan olaraktan seni aday gösterir mi? Bunlar unutulur mu?
Hatırlıyorumda,2018 milletvekilliği seçimlerinde Ankara’daki petek Pastanesinde, İbrahim özdiş aday olmasın diye neler götürmüştün yanında hediye olarak! Aynı olayı Özdiş Belediye Başkanı olmasın diye Kılıçdaroğlu’na Özdis’le çalışmam diye diretmiştin! Kendi partinin değerlerine bu kadar pusu kurarsan zamanı geldiğinde sanada karşılığını verdiklerinde kızmayacaksın.
Bütün il, ilçe Başkanlarını meclis üyelerini, delegeyi bile sen belirledin, şimdi Genel Başkan gitsin diye tezgâh peşindesiniz. Başka olaylarda imza atan karalar var karşımızda, mesela Soner çetini oldum olası sevmez bakmayın siz öyle sırt, sırta pozları! Yani demem o ki, sırtınızı Zeydan karalara çok dönmeyin. Elinden gelse Soner Çetinin aday olmaması için her şeyi yapar ve şu andaki zaten o hazırlıkları yapıyor. Şimdi papatya falı bakıyor dedik eğer kendi adayı yani İmamoğlu olursa değmeyin keyfine. Ben Baş olayım diye rakiplerine yapmış olduğu yıkım olayları ya elinde patlayacak ya da kendine rant sağlayacak. Rant dedim de Allah daha çok versin “dünyalarını yapmış” biri için belki de bu kadar çok cephe açmanın nedeni bırakın gideyim düşüncesi olabilir. Zaman bize Zeydan Karaların, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’mu papatya falının sonucuna göre Zeydan Karaların siyasi geleceğini şekillendirecek.

241 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.