Hoşgeldiniz  
ads

“Açlık sınırı bile asgari ücretin 2 bin 137 lira üzerinde”

admin | 29 Haziran 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“Halkımız ne yiyip içecek?”

“Maaşlar eridi, kiralar ödenmiyor”

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Meclis’te yüksek enflasyon ve fahiş zamlara tepki gösterdi. Açlık sınırının asgari ücretin 2 bin 137 lira üstünde olduğuna dikkat çeken Barut, ” İnsanlarımız çaresizlik çemberinde daha fazla daraltılmasın! Dara düşen insanımıza el uzatın, yanlış adımlardan vazgeçin. Üretime, istihdama kaynak aktarın” dedi.

“GELİR KUŞA DÖNDÜ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yüksek enflasyon ve fahiş zamlarla birlikte ekonomide yaşanan vahim tabloya tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Geçen seneden bugüne gıda fiyatlarında artış yüzde 170’i geçti. Yurttaşlarımızın geliri kuşa döndü, her şey fahiş oranda zamlandı. Türk-İş araştırmasına göre bu ay 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 20 bin 818 liraya yükseldi. Açlık sınırı ise 6.391 liraya çıktı. Açlık sınırı bile asgari ücretin 2 bin 137 üzerinde” diye konuştu.

“DARA DÜŞEN HALKA EL UZATIN”

İğneden ipliğe her şeye zam gelirken iktidarın yaşananlara sebep olup seyirci kaldığını aktaran Ayhan Barut, çözüm için çağrı yaparak şunları kaydetti:
“Mazot 30 lirayı aştı, elektrikten doğalgaza tüm faturalara fahiş zamlar geldi. İnsanlarımız kiralarını, faturalarını, vergilerini ödeyemiyor. Çünkü kazançlarıyla geçim sağlayamıyor. Ekmeğin 5 lira olduğu bir ülke yarattınız. Bu vahim tablonun yaşanmasına sebep olanlar biraz vicdanlarını dinlesin! Bu koşullarda halkımız ne yiyip içecek? İnsanlarımız çaresizlik çemberinde daha fazla daraltılmasın! Dara düşen insanımıza el uzatın, yanlış adımlardan vazgeçin. Üretime, istihdama kaynak aktarın!”

272 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.