Hoşgeldiniz  
ads

ADANA BORSA LİSESİ 50. YILINI KUTLADI

admin | 07 Haziran 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


-Lisenin 50. yıl kutlamalarında 83 öğrencinin mezuniyet belgeleri verilirken, mezuniyet kütüğüne okul amblemi çakıldı. Bayrak ve flama devir-tesliminin yapıldığı kutlamada kep atma ve müzik-eğlence düzenlendi.

1973 yılında Adana Ticaret Borsası tarafından yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan Borsa Lisesi’nin 50. kuruluş yıldönümünde yeni mezun olan 83 öğrenciye mezuniyet belgesi verildi.
Borsa Lisesi mezunlarından olan ve aynı okulda öğretmenlik yapan Abdurrahman Köse’nin sunuculuğu yaptığı etkinlik, yeni mezunları tek tek çağrılarak merdivenlerden inip bahçedeki yerlerini alması ile başladı. Saygı duruşunun yapılması ve istiklal Marşının söylenmesi ile devam etti. Okulun ilk mezunları ile son mezunlarının bir araya getirildiği etkinlikte Okul Müdürü Abdulkadir Sanğa açış konuşması yaptı. Sanğa, “2019 yılında bu okula geldiğimde Borsa Lisesi taşınmıştı. Ancak ruhunu burada bırakmış olarak taşınmıştı. Ama biz asla kendimizi farklı okul olarak görmedik. Ancak bu 4 yıl içerisinde gerek pandemiden dolayı, gerekse depremden dolayı 2 yılımız sıkıntılı geçti, ancak yine de çok sevinçlerimiz oldu, tiyatrolara gittik, kermesler yaptık, acı ve tatlı günleri birlikte yaşadık. Bugün baktığımda bir çok kişiyi tanıyamaz hale gelmişiz. Çünkü büyümüşsünüz, çünkü ilk geldiğiniz günleri hatırlıyorum. Bundan sonraki hayatınızda mutluluklar ve başarılar diliyorum” dedi.
Borsa Liseliler Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Sungurtekin de, “Ben bu okula ilk geldiğim gün hiç kimseyi tanımıyordum. 1973 yılında okul açıldı, kapıdan girdim, 3 ay sonra benim elime bir sopa verdiler. Okulun majörü olmuşum, başkanı olmuşum. Bugün okul açılalı 50 sene olmuş. Biz gençlere diyoruz ki, Borsa Lisesi’nde okumak ayrıcalıktır. Borsa Lisesi bir ekoldür. Borsa Lisesi’ni değiştireceklerdi, dernek olarak rica ettik. Önüne Seyhan koydular ki Borsa Lisesi ruhu kalsın diye. Ruh burada, giden kağıtlar orada. Gençlere başarılar diliyorum, Borsalı olduğunuzu hiç bir zaman unutmayın” diye konuştu.
Mezuniyet kütüğüne okul amblemi çakılmasından sonra öğrencileri temsilen Toprak Baran Erdoğan bir konuşma yaptı. Daha sonra öğretmenler ve personeller sahneye davet edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.
Bayrak ve flama tesliminde ise ilk mezunlardan Adem Sungurtekin ve Serap Alkan, mezun olan 12.Sınıf öğrencilerinden Engin Yurtman ve Zümra Sarar’a bayrak ve flama verdi. Öğrenci Engin Yurtman, “Borsa okul değil, ekoldür ilkesiyle kader birliği yaptığımız bu okulda 50. yıl mezunları olarak Borsa ruhuyla sizlerden alığımız okul flamamızı ve şanlı bayrağımızı bizden sonra gelenlere teslim etmekten şeref duyacağız” dedi.
Bu konuşmadan sonra 12. sınıf öğrencileri de aldığı bayrak ve flamayı 11. sınıf öğrencilerine teslim ettiler.
Törende, okul yönetimi, öğretmenler ve eski mezunlar, yeni mezun 83 öğrenciye birer mezuniyet belgesi verdiler. Hatıra fotoğraflarının çekiminden sonra kep atma töreni gerçekleştirildi. Daha sonra öğretmenler, öğrenciler eski mezunlar müzik eşliğinde halay çekip, doyasıya eğlendiler.

140 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.