Hoşgeldiniz  
ads

ADANA FOTOĞRAF HAFTASI BAŞLIYOR

admin | 13 Aralık 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

SEYHAN BELEDİYESİ

ADANA FOTOĞRAF HAFTASI BASIN BÜLTENİ


·         Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, aralıksız devam eden kültür sanat etkinliklerine bir yenisini ekliyor ve ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nı başlatıyor.

·         Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı Ali Haydar Bozkurt, Gazeteci ve Televizyon Yapımcısı Nebil Özgentürk, Türkiye Fotoğraf Federasyonu Başkanı Sefa Ulukan’ın katıldığı açılışla 15 Aralık Cuma günü başlayacak olanAdana Fotoğraf Haftası, SEYHAN ÇIRÇIR SANAT MERKEZİ’nde yapılacak.

·         Adana Fotoğraf Haftası, fotoğrafta ulusal ve uluslararası alanda isim yapmış Fethi İzan, Ozan Sihay, Sadık Üçok, Reha Bilir ve Erol Doğaner sunum ve söyleşileri ile katılıyor.

·         Adana yine bir ilki gerçekleştiriyor ve tamamı Adanalı 100 fotoğrafçının eserinden oluşan “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100’ÜN 100’Ü Adanalı Fotoğrafçılar Sergisi” ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nda açılıyor.

Seyhan Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği ADANA FOTOĞRAF HAFTASI 15 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’de yapılacak açılışla başlıyor.

Seyhan Belediyesi tarafından restore edilerek Adana’ya kazandırılan SEYHAN ÇIRÇIR SANAT MERKEZİ’nde yapılacak olan ADANA FOTOĞRAF HAFTASI etkinlikleri 21 Aralık 2023 Perşembe gününe kadar devam edecek.

ADANA FOTOĞRAF HAFTASI hakkında bilgi veren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Kültür ve sanat bir kentin kalkınmasında önemli bir yere sahiptir. Adana gibi ulusal ve uluslararası çapta sanatçılar yetiştiren bir kentin her alanda lider kentler içinde olmasını arzu ediyoruz. Biz bunu yine kültür sanatla yapacağımıza inanıyoruz.” dedi ve şöyle sözlerine şöyle devam etti:

“2019’da yönetimi geldiğimizden bu yana Adana’da kültür sanatın gelişmesi için önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımıza yeni bir halka ekliyor ve ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nı başlatıyoruz. Tüm etkinliklerimiz Adana’ya yeni kazandırdığımız SEYHAN ÇIRÇIR SANAT MERKEZİ’nde yapılacak. Tüm sanatseverleri bu güzel etkinliğe bekliyorum.”

Etkinliğin koordinatörü Mustafa Öncül ise Adana Fotoğraf Haftası programı hakkında “Kentin gelişmesinde kent kültürünün önemi çok fazla, kent kültürünün oluşmasında ise kentin sorumlulukları çok büyük. Mustafa Şahin, Alperen Akharman ve OTOFOKUS Fotoğraf Grubu ile birlikte Adana Fotoğraf Haftası’nı bu konuları gözeterek projelendirdik. Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal Akay’ın ve ekibinin değerli desteğiyle güçlü bir program oluşturduk.” diyerek HAFTA programı hakkında şu bilgileri verdi:

“ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek ve tamamı Adanalı sanatçıların eserlerinden oluşacak CUMHURİYET’İN 100’ÜNCÜ YILINDA 100’ÜN 100’Ü ADANALI FOTOĞAFÇILAR FOTOĞRAF SERGİSİ’ni açacağız. ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nda ulusal ve uluslararası başarılarıyla ülkemizi gururlandıran isimleri ağırlıyoruz.

Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı Fikir Önderi Ali Haydar Bozkurt, hemşerimiz usta gazeteci ve televizyoncu Nebil Özgentürk, yine hemşerimiz Türkiye Fotoğraf Federasyonu Başkanı Sefa Ulukan 15 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’de yapacağımız açılışta bizlerle birlikte olacak. Sonraki günlerde yapacağımız sunum ve söyleşilerde de ünlü Reklam Fotoğrafçısı Fethi İzan; sokak fotoğrafları ile tanıdığımız Sadık Üçok; son zamanlarda yapay zekâ ve dijital dünya konusunda yaptığı çalışmalarla öne çıkan Ozan Sihay; gezi fotoğraflarıyla Reha Bilir ve müthiş doğa fotoğraflarıyla Erol Doğaner sanatseverlerle birlikte olacak. Ayrıca etkinlik süresince farklı konularda düzenlediğimiz panel ve söyleşilerde bilim insanlarını ve sanatçıları ağırlayacağız.

Sanatseverler programlarımızı ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nın sosyal medya hesaplarından ve www.adanafotoğrafhaftasi.com internet sitesi üzerinden takip edebilirler. Tüm sanatseverleri açılışımıza ve hafta içindeki etkinliklerimize bekliyoruz.”

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.