Hoşgeldiniz  
ads

Adana lezzetleri gelişiyor

admin | 25 Ocak 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

 

– Başkanlar şef ünforması giydi

– ADAPADER formaları başkanlarda

ADANA- Mutfağıyla ünlü Adana’nın çok zengin yemek kültürünü ülke geneli ve dünyaya tanıtan Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nin (ADAPADER) Başkanı Derviş Göçmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a şef aşçı üniforması giydirdi. Adana’nın gastronomi turizminde daha öne çıkması ve tanıtımı için de çaba gösteren Adanalı aşçılar, “Adana ve Yöresi  Gastronomi Kültürel Mirası” ile “Adana ve Yöresi Yemeklerinin Tanıtımı ve Geliştirilmesi” adlı projeleri de başkanlara anlatıp destek istedi.

PROJELER İÇİN BULUŞTULAR

Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na (TAŞPAKON) bağlı Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (AKAPAFED) üyesi Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER) üyeleri bir araya geldi. Toplantıda, Adana ve ilçelerinde yürütülecek “Adana ve Yöresi  Gastronomi Kültürel Mirası” ile “Adana ve Yöresi Yemeklerinin Tanıtımı ve Geliştirilmesi” projeleri değerlendirildi. Burada söz alan Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER) Başkanı Derviş Göçmen, kent lezzetleri için çalışan üye ve yöneticilerine teşekkür etti.

BAŞKANLAR ÜNİFORMALARINI GİYDİ

Toplantının ardından ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ortak projeler yürüttükleri Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana Milletvekilleri Dr. Müzeyyen Şevkin ve Orhan Sümer’le ile bir araya geldi.  ADAPADER yöneticileri bu buluşmada, Akif Kemal Akay’ın desteğiyle dernek üyeleri için yaptırılan şef aşçı üniformalarını belediye başkanlarına takdim etti. Aşçı formalarıyla birlikte anı fotoğrafı çektiren Karalar ve Akay, her zaman ADAPADER ile dayanışma içinde olduklarını söyledi. Buluşmada, ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen, Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana TÜRES Derneği Başkanı Biral Serttaş, gastronomi projeleriyle ilgili belediye başkanlarına bilgi verdi.

1445 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.