Hoşgeldiniz  
ads

“Adana’ya 2. Stadyum lüks değil zorunluluktur”

admin | 13 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, futbolseverleri çileden çıkaran, ulaşımı zor, çimleri bakımsız olan Yeni Adana Stadyumu’nun beklentileri karşılamadığını vurguladı

“5 Ocak Stadyumu’nun yerine yeni stadyum yapılmalıdır”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 2021 yılında yıkılan Adana 5 Ocak Stadyumu’ndaki kaotik durumun sona erdirilmesini, stadyumun yerine yeni ve çağdaş bir stadyum yapılması gerektiğini söyledi. Dr. Şevkin, 2 milyon 400 bin nüfusa sahip Adana’da ikinci bir stadyumun lüks değil zorunluluk olduğunu vurguladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda söz alan Dr. Şevkin, Adana kent merkezine ulaşımı kolay olan ancak 2021’de yıkılan Adana 5 Ocak Stadyumu’nun yerine; ulaşımı oldukça zor, uzak bir bölgeye Yeni Adana Stadyumu yapıldığını hatırlattı.
“EZİYETE SON VERİLMELİDİR”
Yeni Adana Stadyumu’na gitmenin ayrı, dönmenin ayrı bir sorun oluşturduğuna işaret eden CHP’li Dr. Müzeyyen Şevkin, şunları söyledi:
“Yeni olmasına rağmen çimlerin bakımsızlığı ve futbola elverişli olmaması nedeniyle Adana’da oynanması gereken Millî Futbol Takımımızın Letonya maçı Konya’ya alındı. Bu da Adanalılar’da hüsran yarattı. Hem 5 Ocak Stadı yıkıldı hem Adana’nın spor hafızası yok edildi hem de yeni stadyum beklentileri karşılamadı. 2 milyon 400 bin nüfuslu Adana’da 2 stadyumun olması lüks değil, zorunluluktur. İki yıl önce yıkılan stadyumun yerine yenisinin yapılması gerekiyor. Bir an önce Adana futbol kulüplerinin ve futbolseverlerin çektiği eziyete son verilmelidir.”

149 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.