Hoşgeldiniz  
ads

“AKP emeklileri süründürmeye kararlı”

admin | 12 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Ayhan Barut’tan emekliler için bir çağrı daha

“Emeklilerin feryadı duyulsun, sorunlara çözüm bulunsun”

“Emekliler insanca yaşam istiyor”

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, yüksek enflasyon ve fahiş zamlarla maaşları eriyen ancak mağduriyeti giderilmeyen emekliler için bir çağrı daha yaptı. AKP iktidarının emeklileri ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalıştığını belirten Barut, “Emeklilerin feryadı duyulsun, sorunlara çözüm bulunsun. Maaş ve ücretleri hızla eriyen çalışan ve emeklilerin gelirleri insanca yaşam düzeyine çıkarılsın” dedi.

“EMEKLİLER PERİŞAN HALDE”

Emeklilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek çözüm isteyen Ayhan Barut, “Bir ömür boyu çalıştılar, ülkesi ve milletine hizmet ettiler ama elleri öpülesi emeklilerimizi AKP iktidarı ağlatıp süründürmeye devam ediyor. Ellerin emeklileri ülke ülke turist olarak gezip gününü gün ederken, bizim emeklilerimiz kirasını ödeyemez, faturalarını karşılayamaz, torunlarına harçlık veremez hale getirildi” diye konuştu.

“BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

AKP iktidarının emeklileri zor koşullara mahkum ettiğini bildiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“AKP iktidarı bu düzen sürsün diye, son maaş zamlarında emeklileri yine unuttu. Yüzde 25 zam diyerek en düşük emekli maaşını yine aynı oranda 7500 lira yaptı. Bunlar aklımızla alay ediyor. Bu yetmezmiş gibi işçi, Bağkur ve memur emeklilerine de refah payı vermediler. Hayatını çalışarak ülkesi ve halkına adayan emeklilerin maaşlarına yapılan zam artış oranları kabul edilemez. Herkes biliyor ki gerçek veriler açıklansa, emeklilerimize en az yüzde 50 zam verilmesi gerekiyordu. Ama AKP iktidarı ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyor. Halkı olduğu gibi emeklilerimizi de yüksek enflasyon ve fahiş zamlara ezdirenlere tepkisiz kalmayacağız. Bu tuzu kuru beyzadelere boyun eğmeyeceğiz.”

“MAAŞ VE ÜCRETLER İNSANCA YAŞAM DÜZEYİNE ÇEKİLSİN”

Emekliler ve çalışanlar için insanca yaşam talebini yineleyen Barut, “Kiralardan faturalara her kalemdeki fahiş zamlar geri çekilsin. Elektrik, akaryakıt, doğalgaz ve suda KDV kaldırılsın. Getirilen ek vergiler, artan harçlar iptal edilsin. Faturalarını ödeme zorluğu çeken emeklilerimize ve herkese destek verilsin. Yüksek enflasyon ve fahiş zamlarla halkın alım gücünün düştüğü gerçeği ortadayken, maaş ve ücretleri hızla eriyen çalışan ve emeklilerin gelirleri insanca yaşam düzeyine çıkarılsın” şeklinde konuştu. 

128 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.