Hoşgeldiniz  
ads

Akşener, “Devlete karşı son görevimi yaptım”!

SÜLEYMAN YALÇIN | 17 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com

Gazze meselesi yüzünden güme giden bir söylemdi.

Meral Akşener gizli olmayan bir toplantıda bunu açık ve net şekilde dile getirmesi kime mesajdı acaba?

Seçim öncesi mart ayları idi, 6.lı masa tamda milletin umudu olma yolunda giderken Meral Akşener, bir neden olmadan masadan kalkmıştı.

Sonrası malum,

“Kumar masası” gibi söylemler Millet ittifakına gönül vermiş insanların neler oluyor demesine neden olmuştu. Hatta o masadan kalkma Millet ittifakından tam 5 puan götürmüştü. Yani demem o ki, o saate kadar tüm kamuoyu neyi tartışıyordu? Millet ittifakı kazanıyor ve Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidarı devreder mi?

Masa konuları görüşürken Meral Akşener ve ekibinden bir, iki kişi devamlı kazanacak aday deyip akıllarda soru işareti bırakmıştı.

Bence Kemal Kılıçdaroğlu kazanamayacak düşüncesi değildi, tamda kazanacak aday olgusu iyice belirlenince bu olay yaşandı diye düşünüyorum.

İşte Meral Akşener’in o meşhur sözü bundan dolayı söylenmiş bir cümledir.

“Ben Devletime son görevimi yaptım” …

4-5 Kasım CHP Kurultayına bir göz atalım, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ilk defa bu kadar sinirli görmüştüm. Ne dedi?

“Sırtımdaki hançerlerle seçime girdim” …

Bu kesinlikle masaya söylenmiş cümle idi, o günkü rakibi, bu günkü CHP Genel Başkanı Özgür Özele söylenmiş cümle değildir.

Nedeni CHP’de öyle kendi Genel Başkanını sırtından bıçaklayacak aile üyesi olmadı, olamaz. Sonrası daha vahim olaylar olmaya başladı, Akşener, Tüm illerde Aday çıkaracağız deyip hatta İzmir Belediye Başkan adayı Ümit özlaleyi gösterdi.

Şimdi seçim öncesi özellikle Cumhurbaşkanı adayı Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş olsun diyen birisi neden şimdi onlara karşı aday çıkarmak için bu kadar iştahlı? Merak Akşener’de biliyor ki, Türkiye’nin hiçbir büyükşehrinde Başkanlık kazanamayacağını biliyor. Fakat şu “Devletime son görevimi yaptım” diye kelime orada duruyor. Sonrası malum, seçimi kazanamayan Kılıçdaroğlu’na linç kampanyası başladı yandaş basın tarafından!… Sonucu herkes biliyor, seçimi kaybetti Kılıçdaroğlu. Sanırım şu söylemde çok etkili oldu, Kılıçdaroğlu her konuşmasında “5.li çetenin mal varlıklarına el koya cam”! deyince karşı mahalle hep bir elden saldırmaya başladı CHP’ye.

Şimdi hala ittifak diye konuşulan bir partinin geçmişte CHP’ye kaybettirdiğini herkes gördü ve yaşadı. Asıl olan şudur, “halkın gönlünde ittifak yapmak gerek” diye düşünüyorum. İYİ Partide istifalarda dikkate alırsak nelerin yanlış olduğunu kendi parti üyeleri bile gördü. Ben şunu da düşünüyorum İYİ Parti seçmeni sandıkta kendileri CHP ile ittifak yapıp oylarını CHP’li adaylara oy vereceğini düşünüyorum. Eğer bu seçimde de iktidar partisi istediği yerleri alırsa daha çok Ülke içinde her şeyi yaparız moduna gireceğini bazı örneklerde gördük, göreceğiz.

249 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.