Hoşgeldiniz  
ads

Ayhan Barut, Nevşehir özelinde her yerde yaşanan sorunlara Meclis’te dikkat çekti

admin | 09 Haziran 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Nevşehir’in sorunları Meclis gündeminde

“Nevşehir’de de halk perişan halde”

“Ayağımıza giyecek pantolon alamıyoruz”

ANKARA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 4-5-6 Haziran tarihlerinde Nevşehir’de yaptıkları saha çalışmasında karşılaştıkları yurttaşların feryadını Meclis gündemine taşıdı. Nevşehir’in sorunlarını anlatıp yurttaşların taleplerini aktaran Barut, “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Nevşehir’de de halkımız perişan halde. ‘Ekmek bulamıyoruz, ayağımıza giyecek pantolon alamıyoruz’ diye haykıran insanların sorunlarına çare bulunsun” dedi.

TANIK OLDUKLARINI AKTARDI

Nevşehir’de 4-5-6 Haziran 2022 tarihlerinde Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, ilçe başkanları ve partililerle birlikte saha çalışmasına katılan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, bölgede karşılaştığı acı tabloyu Meclis’te anlattı. Halkın sorunlarından, yurttaşların istek ve beklentilerinden söz eden Ayhan Barut, AKP’nin ülkeyi olduğu gibi Nevşehir’i de yanlış politikalarla karanlığa mahkum ettiğini aktardı.

“SORUMLU İKTİDAR”

Saha çalışmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Tam 3 gün boyunca tarımın, ticaretin ve turizmin önemli merkezlerinden Nevşehir’deydik. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de çiftçisinden esnafına herkes perişan halde. Köylerde, şehir merkezinde, cadde ve sokaklarda, pazar yerlerinde görüştüğümüz herkes feryat ediyor. Simit satarak geçinmeye çalışan bir gazi askerimiz, ‘Bataktayım, sıkıntıdayım. Siftah yapamıyorum. Un 460 lira oldu dün. Evvelsi gün 380 liraydı’ diye isyan ediyor. Pazarda çaydanlık satan bir yurttaşımız, ‘Çaydanlığın en iyisi 100 liraydı, şimdi 450 lira oldu. Vatandaş alamıyor, biz satamıyoruz’ diyor. Elektrik faturalarını ödeyemediğini aktaran bir teyzemiz ekmek bile alamadığını, geçinemediğini söylüyor. Bir yetiştiricimiz ise, ‘Kazanamıyorum. Yem olmuş 300-400 lira, nasıl alıp yedireceğiz hayvana? Ayağıma giyecek pantolon alamıyorum’ diyor. Bu dramatik tablonun sorumlusu sizsiniz! İlk seçimde hesap soracağız!”

429 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.