Hoşgeldiniz  
ads

Ayhan Barut’tan 3600 ek gösterge tepkisi

admin | 08 Haziran 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Meclis’te ek gösterge adaletsizliğine tepki

“Dağ fare doğurdu”

“Adaletsizlik ve haksızlığı önleyin”

ANKARA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 3600 ek gösterge adaletsizliğine Meclis’te sert sözlerle tepki gösterdi. 2018 seçimleri öncesinde iktidarın söz verdiği düzenlemeyle ilgili 4 yıl sonra yapılan açıklamaların kamu emekçileri ve emeklilerini üzdüğünü aktaran Barut, “Dağ fare doğurmuş, üstelik büyük haksızlık ve adaletsizliğe neden olmuştur” dedi.

“4 YIL GEÇTİ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda ülkede yaşanan ekonomik krizin neden olduğu sorunları ve 3600 ek gösterge konusuyla ilgili görüşlerini ifade eden Ayhan Barut, “Milyonlarca kamu emekçisi ve emeklimiz, yüksek enflasyon nedeniyle eriyen maaşlar, hız kesmeyen zamlar dolayısıyla açlık ve yoksullukla boğuşuyor. Kamuda 3600 ek gösterge talebiyle ilgili iktidar sınıfta kalmıştır. 2018 seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergesinin 3600 ‘e çıkarılması sözünü verdi ama 4 yıl geçti ve dağ fare doğurdu” diye konuştu.

“ADALETSİZLİĞİ ÖNLEYİN”

Ek gösterge konusunda kamu emekçileri ve emekli memurların beklentilerinin karşılanmadığını, taleplerine kulak verilmediğini, kamuoyuna açıklanan düzenlemenin büyük mağduriyet yarattığını dile getiren Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Şimdi kamuda memurdan şefe, müdür yardımcısından diğer kademelere ve alanlara dek çoğu kimseyi kapsamayan bir düzenleme gündemde. Çoğu yönüyle eksik, yetersiz ve kapsamı dar olan bu düzenlemeyi de 2023’e sarkıtıyorlar. 6 milyon kamu emekçisi ve yüz binlerce memur emeklisini ilgilendiren ek gösterge konusunda ayrımsız düzenleme yapılmasını, kamu çalışanlarımızın hakkının verilmesini, adaletsizliğin giderilmesini ve mağduriyetin önlenmesini istiyoruz. Bu çığlığı duyun, sorunları ortadan kaldırın, haksızlığı önleyin.”

505 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.