Hoşgeldiniz  
ads

BAŞKAN OYA TEKİN BİR İLKE İMZA ATTI, MUHTARLARLA ÇALIŞTAY’DA BİR ARAYA GELDİ

admin | 06 Temmuz 2024 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

SEYHAN’DA MUHTARLAR ÇALIŞTAYI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

BAŞKAN OYA TEKİN, DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞI MUHTARLAR İLE ÇALIŞTAYDA BULUŞTU

Seyhan Belediyesi 2025-2029 Stratejik Planlama hazırlıklarının Muhtarlar Çalıştayı etabında mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Seyhan Çırçır Sanat Merkezi’nde gerçekleşen çalıştayın moderatörlüğünü Küresel Eşitlik Ve Kapsayıcılık Ağı kurucu başkanı ve Siyaset Bilimci Ayşe Kaşıkırık üstlendi. Muhtarların yoğun katılımı ve ilgisiyle gerçekleşen çalıştayda Açılış Konuşmasını Başkan Oya Tekin yaptı.

MAHALLE MUHTARLARIMIZIN YEREL DEMOKRASİDEKİ ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ

Halka en yakın hizmet birimi olan mahalle muhtarlarının yerel demokrasideki öneminin farkında olduğunu ve bu nedenle bu çalıştayı çok önemsediğini söyleyen Tekin muhtarlara yoğun katılımları için teşekkür ederek konuşmasına başladı.

“Bizi bekleyen dönemde yol haritamız olacak stratejik planımızı hazırlarken bunu sizlerle birlikte konuşmak, atacağımız adımları Seyhan halkının ihtiyaç, beklenti ve hassasiyetlerine göre belirlemek için buluştuk. Muhtarlarımız bizler ve vatandaşlarımız için çok önemli. Çünkü mahalledeki sorunları, yoksulluğu, yoksul haneleri,  gençlerin bağımlılık olan sorununu, çocukların, emeklilerin durumunu en iyi bilen sizlersiniz. Bu bilgilerinizin merkezi iktidarın politikalarını etkilemek ve yönlendirmek bakımından büyük önem taşıyor.

BÜTÜN POLİTİKALARIMIZI EŞİTLİK VE ADALET İLKELERİ ÜZERİNE KURUYORUM

Muhtarların parti gözetmeksizin göreve seçildiklerini ifade eden Başkan Tekin, “  Halka en yakın ve eşit davranan yöneticiler muhtarlarımızdır. Bu eşitlikçi davranışınız mahallelerinizde adaletin temsilcisi olma anlamında son derece büyük bir önem taşımakta. Adaletin olmadığı yerde bereket olmaz, açlık ve sefalet olur, kurumlar çürümeye mahkûm olur. Belediye başkanlığına seçildiğim günden itibaren bütün politikalarımızı ve stratejilerimizi eşitlik ve adalet ilkeleri üzerine kuruyorum. Hepimizin bu ortak amaç içerisinde çalışmalarımız birleştirip halkımızın huzur ve güvenliği için birlikte uyum içinde çalışmamız gerekiyor.

BİZLERE VERECEĞİNİZ FİKİRLER YOL GÖSTERİCİ OLACAK

 Ülkemizin yaşadığı büyük sorunları Seyhan’ımızda da görüyoruz. Mahallelerinizin acil ihtiyaçlarını, öncelikli olan gereksinimlerini, mahalle sakinlerimizin taleplerini ve çözüm önerilerini en yakındaki kişiler olarak sizler biliyorsunuz. Vereceğiniz fikirler, anlatacaklarınız bizlerin hizmet politikalarımızın belirlenmesinde yol gösterici olacak.

SADECE TEMİZLİK, YOL, ALT YAPI SORUNLARI İLE İLGİLENMEYECEK SOSYAL DESTEK POLİTİKALARIMIZIDA GELİŞTİRECEĞİZ.

 Seyhan’ın yapısal sorunlarını, yol ve temizliğini tabi ki çözeceğiz. Ancak Bunlarla sınırlı kalmayacağız. Yoksulluğun farkındayız, Sosyal destek politikalarımız ile vatandaşlarımızın yanında olacağız.

 En çok ihtiyacımız olan şeyin; demokrasinin yerelden yükselmesi gerektiğine inanıyor, politikalarımız ve yönetim anlayışımız ile yerel demokrasinin merkeze doğru gitmesine katkı sağlamamız gerektiğini ve bu anlamda sorumluluğumuz olduğunu çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

YOKSULLUĞU ÜRETEN DEĞİL ÇÖZÜM SAĞLAYAN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ OLACAK

Sosyal belediyecilik anlayışlarını her zaman için ön planda tutacaklarını ifade eden başkan Tekin

“ Adalet, katılımcılık ve insan onurunu son derece önemsiyor ve önceliyoruz. Türkiye’nin bugün yıkıcı enflasyonun sebebi olarak yoksullukla ve açlık sınırındaki yaşamları biliyoruz. Sosyal desteklerimizi yaparken insan onuruna yaraşır bir şekilde hareket edeceğiz. Yoksulluğu üreten değil çözüm sağlayan bir şekilde sosyal desteklerimiz olacak “dedi.

5 yıllık süreç içerisinde sizlerden bu anlayışımızı takip etmenizi, bu çalışmaların bir paydaşı olarak mahallelerinizde anlatmanızı istiyoruz. Bu toplantılarımız sıkça gerçekleşecek. Uyum ve birlikte çalışma felsefesiyle hareket ederek sorunların kısa sürece ortadan kalkacağına inanıyorum. Bugün  bu çalıştayda çıkan bütün önerileriniz bizim için çok kıymetli , hepsini rapor haline getirecek ,ekibimizle sizlerden gelen bu öneriler üzerinde çalışacak ve çalıştay sonuç raporumuzu da sizlerle paylaşacağız “diyerek konuşmasını sonlandırdı.

EN FAZLA VE EN VERİMLİ TOPLANTILARDAN BİR TANESİ OLDU

Muhtarlar Çalıştayının sunumunu gerçekleştiren Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Kurucu Başkanı ve Siyaset Bilimcisi Ayşe Kaşıkırık ise Mahallede Eşitlik ve Kapsayıclık başlıklı sunumunun ardından başka illerde muhtarlar ile ilgili bir çok etkinliğe katıldığını ancak en fazla katılımın bu çalıştayda sağlandığı, en verimli toplantılardan bir tanesinin Seyhan Belediyesi tarafından organize edildiğini söyledi.

MAHALLE MUHTARLARI BAŞKAN OYA TEKİN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Her biri mahallelerindeki sorunları ,talepleri ve çözüm önerilerini ifade eden Seyhan  ilçesinin muhtarları ilk kez böyle bir çalıştay ortamında ,geniş bir katılım ile bir araya geldiklerini ifade ederek başkan Tekin’e çok teşekkür ettiklerini ve bu çalıştayların sürekli olmasını ifade ettiler.

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.