Hoşgeldiniz  
ads

Başkan Tanburoğlu: “Karataş sahipsiz değildir”

admin | 07 Mayıs 2024 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu, 3 Mayıs Günü Karataş Belediyesi Tuzla hizmet binası ve hizmet araçlarına yapılan hain saldırı nedeniyle CHP Karataş İlçe Başkanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasına CHP Adana İl Yönetimi, Karataş Belediye Başkanı Ali Bedrettin Karataş, CHP Karataş İlçe yöneticileri ve Karataşlı vatandaşlar katıldı.

Başkan Tanburoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Karataş Belediyesine ait Tuzla Hizmet Binasına ve hizmet araçlarına saldıranlar aynı zamanda seçim sürecinde parti afişlerimizi de yırtmış olan eski belediye çalışanlarıdır. 3 Mayıs Günü yapılan hain saldırıda Tuzla Hizmet Binası ve Karataş Belediyesine ait hizmet araçları ağır hasar görmüştür. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki saldırı her ne maksatla yapılmış olursa olsun, halkın vergileriyle hizmet veren kamu malları hedef alınarak, aslında doğrudan halkımıza yapılmıştır. Bu hain ve çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, başkanımız ve belediye çalışanlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Milletin malına zarar verenlerin en büyük cezayı alması için belediye avukatlarının yanı sıra, partimizin avukatlarımız da olayın yakın takipçisi olacaktır. 3 Mayıs Günü gerçekten sembolik bir gün, Türkçülük Günü. Başımızın üstüne, bizim tanıdığımız en büyük Türkçü Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ne kadar ironiktir ki 3 Mayıs Türkçülük Günü’nde kendisini Türkçü ve milliyetçi olarak tanımlayan ve önceki döneme yakınlığı ile bilinen bu saldırganlar, Türk Milletine ait kamu malına zarar vermekte hiçbir mahsur görmemişlerdir. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda hiçbir saldırıdan korkmadan yolumuza devam etmek üzere ant içmiş Cumhuriyet Halk Partilileriz. Şimdi milliyetçi olmak, vatansever olmak ve vatanperver olmak önce halkın vatanın malını korumaktan geçer. Sizler yaktığınız araçların Cumhuriyet Halk Partisi’nin mi zannediyorsunuz? Hayır! Bu çok büyük bir yanılgıdır. Yakılan araçlar ve kundaklanan hizmet binası hepimizin çocuklarının geleceğinden dirhem dirhem arttırıp verdiği vergi ile belediyeye alınmıştır.”

Tarım ve Orman Bakanlığı Karataş Halkını cezalandırmak istiyor

Başka bir konu da Karataş Çamlık Mesire Alanı ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’nın protokol feshine gitme telaşıdır. Bugün engellemelerle karşılaşan Cumhuriyet Halk Partili Karataş Belediyesi, Çamlık Mesire Alanı’nın geçmiş yönetim tarafından ödenmemiş borcu yüzünden protokol feshine gitmeye çalışıyor. Geçmiş belediye yönetimine ait olan 3 dönem borç olduğu halde feshedilmeyen sözleşme, son dönem taksiti CHP’li yeni yönetim tarafından ödendiği halde sözleşme feshedilmek istenmektedir. Yapılan bu uygulama siyasi ve keyfidir. Siz Cumhuriyet Halk Partili belediyeyi mi cezalandırmaya çalışıyorsunuz yoksa Karataş halkını mı cezalandırmaya çalışıyorsunuz? Yapılan bu işler inanılır gibi değil. Yapılan bütün bu yanlışları Karataş halkının vicdanına bırakıyorum. Cumhuriyet Halk Partili kadrolar 22 yıllık bu iktidarı seçimin günü geldiğinde halkın iktidarıyla değiştirecektir. Bu vesileyle, seçimlerde aldığımız başarıya herkesin saygı duymasını beklemek de en doğal hakkımızdır. Çok çalıştık, başardık ve bu başarımızı genel seçimlerde iktidarla taçlandırmak için aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.