Hoşgeldiniz  
ads

Başkan Tanburoğlu: “Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedeflere emin adımlarla yürüyoruz”

admin | 20 Mayıs 2024 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı düzenlenen etkinliklerle kutladı.

Atatürk Parkı’nda bulunan anıta çelenk sunumu ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküler ve marşlar çalındı. Program İl Başkanı Anıl Tanburoğlu’nun konuşmasıyla son buldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına CHP Adana İl Başkanı Doç. Dr Anıl TAnburoğlu, il yönetimi, Adana Milletvekilleri Orhan Sümer ve Ayhan Barut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin,  merkez ilçe başkanları ve yöneticileri, kadın kolları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Anıl Tanburoğlu’nun konuşması şu şekilde:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Peki, bunun gençlikle ne alakası var? Biraz ondan bahsetmek lazım. Her dönemin gençleri var, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk adım atıldığında Türkiye’nin genç subayları, neferleri ve yoksul halk kesimleri Mustafa Kemal ile beraber istiklal mücadelesi verdiler. Sonra gençlere Cumhuriyet emanet edildi, Cumhuriyeti kurma, koruma ve kollama görevi gençlere verildi. Şu an aramızda 43 doğumlular var, 48 doğumlular var, 58 doğumlular var, 61 doğumlular var, bizler varız ve gençler var. Her biri kendi döneminin genci oldu ve orada Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayacak işler yaptılar. Cumhuriyet Halk Partili Gençler 1950 ila 1960 yılları arasında Demokrat Parti’nin otoriterliğine karşı, 1960’la 1980 arasında gençler Türkiye’nin bağımsızlığı için, 1980’den sonra 12 Eylül darbesine karşı, 2000’li yıllardan sonra işte şimdinin gençleri de AKP’nin zulmüne karşı Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayarak mücadelelerine devam ediyorlar. 19 Mayıs sadece gençlik bayramı değildir, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ü anlama bayramıdır. Cumhuriyet Halk Partisi her milli bayramda olduğu gibi Atatürk’ün koyduğu hedefe adım adım yürümek üzere gençleriyle, yaşlılarıyla, kadınlarıyla ve çocuklarıyla büyük Atatürk’e verdiği sözü tutacaktır ve inşallah birkaç 19 Mayıs sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi iktidar olacaktır.”

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.