Hoşgeldiniz  
ads

Bir Siyasetçi Neden Seytime Yatırım yapar?

admin | 17 Haziran 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Teknoloji, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Önce Seytim nedir? Onu bir açıklayalım sonrasında konu anlaşılır bir biçim alır. Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal Akay, Diğer Belediye Başkanları gibi sıradan hizmetler yerine Pekte alışık olmadığımız Bir Başkan çizgisi sergiliyor. Önemli olan “Halk” diyerek ona göre Başkanlığını götürüp gelecekte ne olurum düşüncesi olmadan doğru yolda yol alıyor. Ülke bence de gelecekte Teknoloji anlamında Başarılı olursa Gelişmiş ülkeler arasında yerini alacaktır.

Şimdi neymiş SEYTİM?

Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi (SEYTİM) gençlerin, teknoloji ve girişimcilik alanlarındaki niteliklerinin arttırılması amacıyla ekipman ve altyapı desteği ile birlikte uygulamalı eğitim modellerinin geliştirildiği, yenilikçi fikirlerin üretilip hayata geçirilebileceği bir merkezdir.

SEYTİM ÇOCUKLARA VE GENÇLERE NELER SUNUYOR?

SEYTİM’de gençlerin ve çocukların bilim, sanat ve gelişen teknolojiyi takip edebilecekleri, uygulayabilecekleri, kendi projelerini üretebilecekleri ve yetenekleri doğrultusunda faaliyetlerde bulunabilecekleri bir hizmet sunuluyor. Bilimsel, teknolojik, sanatsal ve kültürel yönden gelişimlerini desteklemek, bilgiye ulaşmalarını, üreten bireyler olmalarını, elde ettikleri bilgileri uygulamalarını ve bu sayede vizyon sahibi, geleceğe hazır bireyler olarak yetişme imkanı elde etmeleri hedeflenmektedir.

SEYTİM’DE HANGİ EĞİTİMLER VERİLİYOR ?

Robotik Kodlama · Unity · Autocad · E Ticaret · Photoshop · Pyton · Arduino · Dijital Pazarlama · MBlock · Scratch · Tinkercad ile 3D Tasarım · Oyun Temelli Blok Kodlama · Proje Yönetim Teknikler.

Seytim’den Kaç kişi yararlandı?

Konuştuğumuz yetkililer, bu yıl 10 bin kişi Seytim’den yararlandı diyerek düşünülenin çok üstüne çıkıldığını belirtmişlerdir.

Seytim’de Neler Yapıldı?

Uzaktan ve online eğitimin zorunluluk haline geldiği bugünlerde eğitime destek olmak amacıyla BİLGE 01 adında Bilgisayar üretildi. BİLGE 01 ile öğrenciler EBA’da derslerini online olarak takip edebilecek, Youtube’dan ders videolarını izleyebilecek, ofis programlarını kullanabilecek ve internette dilediği gibi araştırma yapabilecek. Seyhan Belediyesi Teknoloji ve İnovasyon Merkezi eğitim, tasarım ve üretim odaklı atölyeler, planetaryum, e spor ve konferanslarla yarıyıl tatilinde kapısını Adanalılara açtı. Tatilden hemen önce atölye ve etkinliklere katılım başvurularının sosyal medya ve diğer çeşitli platformlarda yayınlandığı andan itibaren vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşı karşıya kaldık. Atölye katılım başvuruları tamamen online olarak alındı. Kontenjanlar iki gün içerisinde doldu.

O kadar çok söylenecek kelimeler var ki bu proje için, alışılmışın dışına çıkmak bazen çok Tehlikelidir ama, gelecek Teknolojide düşüncesi nedeniyle Başkan Akif Kemal Akay doğru yolda ilerliyor.

680 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.