Hoşgeldiniz  
ads

Bu ülkeye fazla geldin Kılıçdaroğlu

SÜLEYMAN YALÇIN | 28 Mayıs 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com

Aynı Başlık ve benzer kelimeler kullana cam. Bu yazının bir benzerini taaa, 2015, 6 Kasım’ında yazmıştım. İsteyen arşivimi gönderirim. O zamanda hatırlayın 7 Haziran 1 Kasım arasında 500 kişi öldürülmüştü bazı kitle saldırılarında. Kimler öldürdü ve katiller kimdi? o benim işim değil, Devletin işi. Kılıçdaroğlu bir konuşmasında Babam her daim bana şunu öğretti demişti. “Oğlum sen doğru ol Eğri belasını bulur”.

O yüzden Babanın sana verdiği en güzel mirası heba etmeden bırakmalısın demiştim. Senin o dediğin kelime adaletin dibine kadar inşa edildiği ülkelerde olur. Sen ki, pırasa tarlasında Dünya yıldızı gibi parlayan bir insan temasısın. Oynadığın saha yokuşlarla, kirli oyunlarla dolu bir saha ve oyuncularla dolu. Sen ki, hata yapmadın mı? Yaptın elbet, fakat senin iyi niyetinden hiç şüphe etmeyenlerin başında gelen biriyim. Neymiş o hatalar? Çok kereler buradan uyardım, partiyi tamamen sağa kırdın ve sol sosyalist düşünceyi partiden tasviye ederken içeriyi düzelttim dedin. Sonrası malum “parti içinde akçeli işlerle milletvekili yazılan insanlara” hiç durun demedin. Yani, neden parti içinde ön seçim denen kavramı çıkardın. Bazı ağa babalar mı buna engel oldu?

Senin vatan sevginden ve doğruluktan yana olduğundan zerre kadar şüphem olmadı. Fakat neden parti içindeki bazı isimlerin sana zarar verdiğini bile, bile müdahale etmedin? Kim mi bunlar? Bülent Tezcan, Erdoğan Toprak, özgür özel ve bazıları. Bu isimler tamamen eş dost akraba şeklinde milletvekili listeleri yazdılar. Peki bunlar içinde hiç mi para işi dönmedi sizce? Unutmadan oğuz kaan salıcının kafasına göre ilçe Başkanı atadığını da unutmayalım.

Şimdi gelelim bu kirli işlerden senin zerre kadar çıkarın yok, fakat engel olmuyorsan sana kızanların başında gelen biriyim. Sonrası daha felaket, il, ilçe Başkanlarını Belediye Başkanlarının emrine verdiniz. Bunların hepsi bir büyük hata değil mi? Sen ki, “çal deseler çalmayı bilmeyen biri”, eşine dostuna torpil yap deseler beceremeyen biri olarak, Kardeşinin Didim Belediyesine iş istemeye gittiğinde “karga tulumba” atın diyen bir lidersin. Peki bunlar yetti mi? Yetmediğini seçim sonuçlarında gördük. Hayatım boyunca Devlet gücünün bu kadar bir adaya kullanıldığını hiç görmedim!… Bu kadar yabancı seçmenin oy kullanıp Türk halkının geleceğine kader çizmesi de bir garip durum olarak alınmalı. Şimdi bu kadar olumsuzluk içinde Piro Kemal sen ki, Babanın sana verdiği “sen doğru ol, eğri belasını bulur” düşüncesi ile hiç bel altı kullanmadın ve toplumu ayrıştırmadın. Kaybettin belki ama… yarın  kimlerle yanlış yaptığınızı sanırım bir Vicdan muhakemesi yaparsınız, eğer hala bu örgütlerle devam eder ısmarlama il, ilçe Başkanların seçimsiz masada seçilmesine izin verirsen daha çok kaybetmeye hazır olmalısın. Bazen siyasette ahlak veya namus veya adalet karşılığını vermediğini görmüş olmalısın. Eğer Türkiye’de yaşıyorsan oyunu kuralına göre oynamak zekâ işi görülüyorsa sende o oyuna göre kendini ayarlamalısın. Demem o ki, sen bu ülkeye göre fazla birisin Kılıçdaroğlu. Bence git Torun sev artık, yoksa Babanın sana verdiği sözün dışına çıkarsın diye korkum.           

262 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.