Hoşgeldiniz  
ads

Bukalemun bile bu kadar sürede Renk değiştirmez!

SÜLEYMAN YALÇIN | 08 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Herkes ciddi bir tartışma oldu mu, şunu söylemekten çekinmez.

Ben Adamım!…

Baktığımda öyle görünmüyor!…

Kelimler bazen o kadar kolay dile gelir ki, sanırsın şair bilader.

Oysa ki, Hayat öyle değil, çizdiğin çizgi ve duruşun bir gün önce durduğun yer önemli. Sonrası bir gün sonra, kazanana “yalakalık” adamlık değildir.

Konu malum,

Hala CHP Kurultayı konuşulup tartışılıyor. Neresinden bakayım diye günlerdir kafa patlatıyorum. En belirgin örneğini sizle paylaşayım.

Cumartesi günü kongre öncesi elinde Kılıçdaroğlu afişini sallayan bir dolu insanın hemen sabahında Burhanettin Bulut ile çektirdikleri fotolar paylaşmaları ülke açısından çok düşündürücü bir olaydır. Konu malum, bir yerinden nasıl tutarım meselesi. Nesrin Topkapı’nın adı çıkmış “Dansöz” diye, vallahi bunlar daha kıvrak. Kimin kazandığı birilerine elbette ki önemli, fakat hep uyuz olduğum kavram, isimler değil önemli olan sistemdir.

Hep şunu soru işareti olarak sormuşum, acaba CHP Üyeleri kendi içlerinde verdikleri mücadeleyi vahşi sistem arayışı içinde olan AKP’ye karşı verdiler mi?

Sanmıyorum…

Ali Mahir Başarır, sonuç açıklandığında öyle bir sevindi ki! Sanırsın ülkeyi düşman kuvvetlerinden kurtardı. Basın açıklaması yapıyor, “Had bildireceğiz” diyor, sen kimsin insanlara had bildireceksin? Erken şöhret bazen size olumsuz olarak dönebilir. Şimdi “düğün derneğiniz” bitti ise Yüzde 25 orada duruyor, 2019 yılında kazanılan 11 Büyükşehir’in üstüne yeni kadro olarak ne koyacaksınız?

Önünüzde Tüm üyelerin merakla beklediği Bir Tüzük değişikliği var ve herkes heyecanla Ön seçim kararı bekliyor. Eğer bunlar yapılmazsa değişim dediğiniz “Topal ördek” misali yürümez. Sadece Genel Başkanın değişmesi hiçbir şey ifade etmez. Dur, dur Konu Bukalemunlardı! Onlar bu derin konulardan anlamazlar sadece dertleri kazananın Fotosunu sosyal Medyada paylaşmak. Onlar için bir sonraki adım önemlidir, bağlılık, adamlık hak getire, adamlık pazarda satılsa bir kilo alırlarsa adam değilim. Siz değimlisiniz bu partiyi bu kadar yere düşüren, siz değimlisiniz biz değil, ben diyen. Siz ne anlarsınız ideolojiden! sizin için adamlar önemli ve kendi avalleriniz. O kadar iğreniyorum ki sizden! zerre kadar değeriniz yok yanımda. O kadar çabuk renk değiştiriyorsunuz ki, Valla bukalemun bile hızınıza yetişemiyor. Acele edin hemen sosyal Medyadaki fotolarınızı çabuk, çabuk değiştirin ki, görsünler. Halbuki, kendine şimdi ilgi gösterilen bilmeli ki, bir sonraki kurultayda kim gelecekse o fotoğraf koyulacak sosyal medyasına Bukalemun kardeşimin. CHP nasıl Başarır sorusunu cevaplamak çok kolay aslında, Deniz Gezmiş gibi “bedenini ortaya koyacak” insanlar gerek. Yok ben ne olacam diyenlerle bir yere varamayacağını görmeli üst kademe, kavga sadece ahval kavgası olunca partinin nereye gideceğini bilemeliler. Fotoğraf paylaşımlarınız bitti ise, Seçimlerde ne kadar yabancı oy kullandı, Türk vatandaşı olmayanların oy kullandığı söyleniyor, veya “atı alan Üsküdar’ı geçmeyecek” önlemleri konuşun hemen bu gün.  

364 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.