Hoşgeldiniz  
ads

Büyükşehir öncülüğünde çevre farkındalığı çalışması

admin | 06 Haziran 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için çevre bilinci oluşmalı

Adana Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, çevre bilincinin artırılması ve konuyla ilgili toplumsal farkındalık oluşturması amaçlarıyla Adnan Menderes Sahili’nde ve Seyhan Baraj Gölü’nün yüzey ve zemininde temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı çalışmada çöp ve atık toplandı. Lets Do It (2008’de Estonya’da başlayan dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi), Çukurova Tarım ve Çevre Derneği, Yüreğir Gençlik Merkezi, ASDEM Dalış Kulübü ve Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın katıldığı çöp toplama etkinliği ile

toplumda çevre kirliliğine dikkat çekmek, çöplerin suya, toprağa ve doğaya atılmaması konusunda farkındalık oluşturma hedeflerine katkı sağlanması amaçlandı.

Çalışma sonucunda 200 kg kağıt, 150 kg plastik, 100 kg metal, 180 kg cam ve 700 kg ambalaj atığı toplandı. Toplanan atıklar Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekiplerince bertaraf edildi.

EN ETKİLİ TEMİZLİK, DOĞAYA SAYGI GÖSTERMEK

Temizliğe giden yolun önce kirletmemekten geçtiğine dikkat çekilen etkinlikte, vatandaşlara çok büyük görevler düştüğü belirtilerek, daha duyarlı ve bilinçli hareket edilmesinin, doğaya saygı ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmanın önemine vurgu yapıldı.

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.