Hoşgeldiniz  
ads

Büyükşehir, Sarıçam’ın su sorununu dev yatırımlarla çözüyor

admin | 31 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Başkan Zeydan Karalar proje kapsamındaki çalışmaları denetledi

ASKİ’nin 64 köye su ulaştırma projesi devam ederken, 5000 konutluk TOKİ projesinin su ihtiyacı için de kapsamlı çalışmalar sürüyor.

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Sarıçam’da yaşanan su sorununa kalıcı çözüm getirmek için dev yatırımları hayata geçiriyor. Akkuyu ve Buruk Mahallelerinin su ihtiyacını karşılamak için harekete geçen ASKİ ekipleri, 37 kilometre uzunluğunda içme suyu hattının döşemesini yapıyor. Bunun yanı sıra sağlıklı ve kaliteli su teminini sağlamak için 4000 m3 ve 2000 m3 kapasiteli iki adet içme suyu deposu yapılıyor.

ARTAN SU İHTİYACI KARŞILANACAK

Akkuyu Mahallesi’nde inşa edilen içme suyu deposuna giderek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘’Çok ciddi ve kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Proje kapsamında 64 köyümüze su götürme işi var. Bugüne kadar 12 köyümüze su verildi. Bu bölgede 5000 konutlu bir TOKİ projesi var ve onlar hızla dolmaya başladı. Oraların su ihtiyacı olağanüstü arttı. Burada şimdi 4000 ton kapasiteli bir gömme depo yapılıyor. 37 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı inşa ederek suyu buraya getiriyoruz. Buradan TOKİ’ye iletiliyor. Şu ana kadar bu projeye harcadığımız para 200 milyon liraya ulaştı ve muhtemelen daha da artacak.  Sarıçam’da yaşayan vatandaşlarımıza feda olsun’’ dedi.

64 köye su ulaştırma projesi kapsamında Karayusuflu, Kepeztepe, Tülüler, Kösefakılı, Turunçlu, Çirişgediği, Taşkent, Kargakekeç, Çiçekli, Aflak, Ayvalı, Eğeciuşağı mahallelerine su ulaştırıldı.

Çalışmalar tamamlandığı zaman Sarıçam’ın su ihtiyacı tamamen karşılanacak ve vatandaşlar sağlıklı, kaliteli, kesintisiz içme suyuna kavuşmuş olacak.

264 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.