Hoşgeldiniz  
ads

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’e dert yanan baba-oğul pazarcı esnafı, acı konuştu

admin | 05 Mayıs 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“Benzini bırak su parası kazanamadık!”

Pazar bomboş!

“Babam olmazsa ben açım!”

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili ve CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, pazarcı esnafına bir dokundu bin ah işitti. Adana’nın İmamoğlu ilçesindeki pazarları gezen Dr. Şevkin, bomboş pazarları yerinde gördü.
İmamoğlu Kapalı Semt Pazarı’nda haftanın bir günü esnaflık yapan baba-oğulun derdiyle dertlenen Dr. Şevkin, baba Aydın Kırcalı’nın, “Sabah namazından bu yana benzini bırak su parası kazanamadık”, oğul Ahmet Kırcalı’nın ise, “Babam olmazsa ben açım” sözleriyle karşılaştı.
“PAZAR SEPETİ DOLMUYOR”
CHP’li Dr. Şevkin, burada yaptığı açıklamada, “İmamoğlu’ndayız. Pazarları geziyoruz. Hiç müşteri yok. Alım gücü oldukça düştü. İnsanlar en büyük banknotla bile pazar sepetlerini dolduramıyor. Alım gücünün düşük olması esnafımızı da etkiliyor” diye konuştu. Dr. Şevkin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında enflasyonun düşeceğini, halkın alım gücünün artacağını vurguladı.
Oğlu Ahmet Kırcalı ile birlikte 76 yaşında pazarcılık yapan emekli esnaf Aydın Kırcalı ile sohbet eden CHP’li Dr. Şevkin, baba-oğulun iktidara sitemiyle karşılaştı.
BABA KIRCALI ACI KONUŞTU
Pazarın bomboş halini gören ve Aydın Kırcalı’ya “İşler nasıl” diye soran CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, bakın nasıl yanıtlar aldı:
“İşler hiç yok. Benzini bırak su parası kazanamadık. İki kişi geldi. Sabah namazında buraya geldik. Sabahtan beri buradayız. Akşam 5’e kadar burada olacağı. Sebzecilerin dışında  para kazanan yok. Değiştirirsek belki iyi olur. Değiştirmemiz lazım. Her bayram kendimize yeni bir şeyler almaya çalışıyoruz. Hiç olmazsa 15 Mayıs bayramımız olsun.”
“20 SENE ÖNCE KAZANDIKLARIMI YİYORUM”
Bunun üzerine Dr. Şevkin, “15 Mayıs’ta emeklilerimize 15 bin lira ikramiye vereceğiz. İnsanlar evine ekmek götüremiyor” ifadelerini kullanınca yeniden söz alan Aydın Kırcalı, “Ben 20 sene önce kazandıklarımı yiyorum. O zamanki 85 lira emekli parasıyla evimi geçindirip üniversitede talebe okutuyordum. Şu anda kendime bakamıyorum. 76 yaşındayım çocuğa bakmak zorundayım” diye konuştu.
“BABAM OLMAZSA BEN AÇIM!”
Babasıyla aynı oyuncakçı tezgahında pazarcılık yapan ve lise mezunu olduğunu belirten Ahmet Kırcalı ise “Babam olmazsa ben açım. Babamla beraber esnaflık yapıyorum. Hiç müşteri yok. Sadece gıda alıyor insanlar. O da yetebildiği kadar. İnşallah değişecek. Değişmesi lazım. Şart” ifadelerini kullandı.

204 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.