Hoşgeldiniz  
ads

CHP Belediyeleri kazandı Neler Değişti?

SÜLEYMAN YALÇIN | 12 Nisan 2024 | Alt Manşet, Dünya, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com

Her şeyden önce korku duvarı aşıldı. AKP Yenilmez kavramın içi boş bir tencere olduğunu anladı insanlar. Boş tencere dedim de 2002 yılında geldikleri boş tencere sonunda onları da götürecek. “Etme bulma dünyası” dedikleri bu olsa.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 yıldır yarattığı korku dağlarının ardının özgürlükler ve Demokrasi tohumlarının olduğunu gördü Halk. Sonrası malum, her kazanılan AKP Belediyelerinin kasasının boşaltıldığını sözde “vatan millet Sakarya” diyenlerin sadece kendi ikballeri uğruna ülke kaynaklarını nasıl heba ettiğini gördük!…

Çok daha üzüntülü durum diye yaşadığımız ülkenin T.C si ve Ulu önder Atatürk kaşıntılarının olduğunu görüp Belediye Başkanı olduklarından bu yana ilk T.C ibaresini ve Atatürk posterlerini kaldırdıklarını gördük. Peki, Başlığı neden böyle attık? CHP geldi ne değişti? Devleti kuran bir parti için olmazsa olmazlar T.C ve ulu önder afişinin eksikliğini üzülerek gören Yeni Başkanlar çağrımıza kulak verip Yüreğir Belediyesine Ali Demirçalı ilk iş T.C ibaresini taktı. Düşünün Türkiye Cumhuriyeti kurumunun başına onun halkı tarafından geliyorsunuz ve o cümleyi kaldırıyorsunuz. Bu kaşıntı neden? Her kaşıntının bir ilacı vardır, o da Atatürk’ün kurduğu benim en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi elbette ki bunun bekçisi olarak o ibareyi oraya takacaktı. Bu kadar önemlimi? dediğin ibare, ülkenin özü, ülkenin kalbi, istediğiniz kadar kaşıntınız olsun, istediğiniz kadar sokakları ahıra çevirip şeriat istiyoruz deyin! 86 yıl önce sadece vücudu ölen, fakat düşüncesi hala hayatta olan Atatürk, buna izin vermez.

Ne değişti dedik,

Sadece T.C İbaresini takarak görevleri bitmedi, sonrası daha önemli, hataya yer yok! bundan sonra halkın dini duygularını kullanmaya çalışanların bir daha iktidara gelmemeleri için onların yaptıkları hataları yapmamaları. Nedir onlar? Halka yukarıdan bakan, şımarıklık, eş dost akraba ilişkileri sonucunda ülke kaynaklarını hiç eden güruha benzememek. Unutmasınlar Sosyal Demokratlık halk için yapılan siyasettir, kendi için siyaset yapanların sonunda düşecekleri durum AKP zihniyetidir. Yani demem o ki, CHP’nin işi seçim öncesinden daha çok zordur. Adil, eşit paylaşım için ellerinden gelen her şeyi yapmak zorundalar. Aydınlık günler yakın, bununda Başaracak kesinlikle CHP’dir. Bundan dolayı CHP içindeki ayrık otlarını sadece partiye çıkar için gelenlerin, yeni kurulan partilere gidip umduğunu bulamayıp geri dönen ve seçim zamanı karşı adaylara çalışanları affetme gibi bir hataya düşerlerse sonu hüsran olur. Yani demem o ki, daha öncede köşemde yazdığım gibi bukalemun gibi renk değiştirenleri içinde değil barındırmayı, kapıdan bile içeri sokmamaları kendi yararına olur diye düşünürüm. Ülkenin bu ekonomik zorluklar içinde bu gelen zafer iyi değerlendirilmeli ülkeyi 74 yıldır yöneten sağ zihniyet çökmüştür ve halk sol ve onun temsilcisi CHP’ye kredi vermek istemiştir. Hadi sizi Belediyelerde görelim 2028 yılına kadar hazırlanın demiştir. Bu gelen teklifi geri çevirirse CHP bir 70 yıl daha kenarda bekler.        

548 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.