Hoşgeldiniz  
ads

CHP Belediyelerine olumsuz Algı yapılıyor!

SÜLEYMAN YALÇIN | 30 Kasım 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Yapan kim? Yine CHP’liyim diyenler!

Algı…

Şu an Türkiye’de en önde giden bir kelime ve en çokta seçimlerde adaylar arasında birini öne çıkarmak, diğerini aşağıya çekmek için kullanılıyor.

Hatırlayın,

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için yapılan bir dolu haberler kazanmasın diye kullanılan Algıydı!… Meral Akşener ve ekibi daima Kazanacak aday diye Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun adını zikrettiğinde aslında amaç onlar değildi. Algı, Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesi üzerine idi. Sonrası malum, Kaybedilen bir seçim ve halkın umdu…

Aynı senaryo CHP Kurultayında da kullanıldı. Sol diye hitap edilen ve CHP’ye yakınlığı ile bilinen Tüm kanallar Kılıçdaroğlu’na bir sövmedikleri kaldı! Yani Algıya başladılar. Ülkenin en çirkin atakları bunlar.

Algı her zaman başarılı olur mu sizce? Her daim değil diyebilirsiniz. Fakat, “ülke duyduğuna inanmak isteyen insanlarla dolu”. Bir örnek mi? Yıllardır “CHP Camileri ahır yaptı” sözüne ne kadar prim aldı AKP?

Şimdi,

Adana üzerine ve CHP’li Belediye Başkanı Zeydan Karaların makamı üzerine Sosyal medyada bir dolu algı yapılıyor. Yok aday gösterilmeyecekmiş, yok yerine ovanın köylüsü Ayhan Barut olacakmış, yok başarılı değilmiş!… İşin garip yanı bütün bunları CHP’li üyelerin yapması! Neden basit, kendine yakın olanların o makamlara gelmesi amaçları. Sonrası malum ellerini ovuşturan bunlar, bize de bir yer yok mu? hayallere kapılıyorlar. Fakat neler kaybettirdiklerini bir bilseler.

Öznenin CHP Olması gerekliliğini bir türlü algılayamıyorlar. Sorsan “ben partime aşığım” kelimesini de içine katarak kalp resmini koyuyorlar sosyal Medya’ya.

Hani bir söylem vardır, Timsah “kendi yavrusunu yermiş” sonra göz yaşı dökermiş. Bunlar içine Zeydan Karalar nefreti kaçmış ve o nefretin neler kaybettirdiğinin farkında değiller. Eğer Adana Büyükşehir Belediyesini MHP kazanır ise o Belediyelere hangi solcu girebilir? bunu düşünecek zihinlerini tutsak vermişler. Ayhan Barut algısı yapılıyor, Barutta çıkıp demiyor! Orada CHP Belediye Başkanı var kesinlikle ağzıma bile almam bu kelimeyi. Ne diyor?

“Görevden kaçmam, eğer görev bana düşerse” …

Bence söylem bu olmamalı, o görevi zaten Belediye Başkanımız başarılı şekilde yönetiyor başka aday aramaya gerek yok deyip Genel Merkeze de böyle bir söylem getirmeli. Ülke Algı üzerine kurulu birçok söylemle gidip, geliyor.

Yanlış olan, insanlar kendi çıkarları için birilerini yerin dibine sokması! aslında yarın kendine de yapılacağını unutmuş durumda. Çünkü ben ne olacam düşüncesidir bunun aslı. Ne zaman anlarsın bu olumsuz algının sonuçlarını? kaybettiğin zaman aklın başına gelir. Demem o ki, Eğer gönülden CHP Sevgisine sahip isen, Başkanını yerin dibine sokmayacaksın!

228 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.