Hoşgeldiniz  
ads

CHP Kürt seçmen Tabanı ile ittifak kuruyor

SÜLEYMAN YALÇIN | 01 Mart 2024 | Alt Manşet, Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com

Art niyetliler hemen bir reaksiyon gösterip bu yazıyı emsal gösterebilir.

Bakın CHP DEM ile beraber!…

Yok öyle bir şey desende siyasetin çirkin yüzü her seçim öncesi ortaya çıktığı gibi burada da görülebilir. Amaç sadece üç beş oydur. Önemli olan ahlak, önemli olan duruş dediğimiz kaide kimse tarafından dikkate alınmaz. Aslında bu kendine çıkar elde eden bu gruplar kendi evlatları için ne kadar kötü bir örnek olduklarını bilmezler. Her çocuk ebe beynini takip eder unutmayın.

Aslında kötü olan 6 Milyon oy alan bir siyasi partinin dışlanması Ülke açısından kötü bir durum. Ne yapsınlar hak arama dediğimiz kavramı nerede arayacaklar?

Seçimlere çok kısa bir süre kalmasına rağmen hiçbir siyasi partinin gelecek adına elle tutulur projesini görmedik. Hemen hemen hepsi diğer siyasi partiyi vatan hainliği ile suçlar olmuş. Hâlbuki ülke çok kritik bir ekonomi darboğazından geçiyor ve toplum sükûneti kaybolmak üzere. Herkes seçmenin oyuna talip ülkeyi en iyi ben yönetirim söyleminde bunları duyduğunuzda gözünüz yaşarıyor. Aslında herkes kendi gelecekleri için kavga ediyor halkın ne yaşadığının çok siyasetçi gözünde yeri bile yok. Şimdi gelelim bu kadar lakırdıdan sonra asıl mevzuya herkesin gözü Millet ittifakı ne olacak idi.

Öyle ya ülkede bir Kılıçdaroğlu diye bir lider çıktı 6 bilinmeyenli denklemi çözdü. Sonrası malum beyaz Toroslar çıktı ortaya ve suikastlarla dağıldı bu oluşum. 

Aylardır Dem ne yapacak konusu kötü bir konu aslında önce sen siyasi bir parti olarak kendi geleceğin açısından seçmen kitlesi yaratamamışsan halka ne verecen o bir soru işareti. Dem Ben CHP ile ittifak yapmaya Cam dedi ve onunla da kalmadı “canlarına ot tıkaya cam” diyerek CHP’ye saldırıya başladı. Neden diye sormaya cam, çünkü ülkede herkes ne verdiğine bakıyor!…

O zaman ne yapmalı konusu CHP için çok önem kazandı. Yeni bir yol olarak bir yol açıldı. Kürt seçmenin akil adamlarını CHP için gönül ilişkisine sokmak.

CHP bu politikayı izleyerek hem Kürt seçmenin oyunu almak hem de Üzerine atılmaya çalışılan çirkin damgayı PKK ile siyaset yapıyorsunuz iftiralarından kurtulmanın yolunun bu olduğunu bildiği için dün Güzel Evler denen mahallede Ali Demirçalı ve Zeydan Karaların katıldığı bir toplantı yaptı. O bölge tamamen DEM Partisine oy veren bir bölge ve o bölgeden oy almak CHP için çok önemli.

Burada Tabanda ittifak dediğimiz olay gerçekleşmiştir. Gerçi Kürt siyasetinin önemli figürü Hüseyin Ayna, Kenan Akkaya ve keko dayının Kürtler gözündeki saygınlığı bu oluşumu getirmiştir. Sonuç olarak CHP iyi bir adım izleyerek sonuçlarını 31 Mart’ta alacağına eminim. Bu doğru bir politika, Tabanda ittifak… Seyhan’da 93 Bin oyu olan Bir Siyasi partiden ne kadar oy koparırsan o kadar kolay orayı kazanırsın. Bir konu daha AKP her şeyi yaparım politikası 31 Mart sonrası dahada hızlanacak bu nedenle herkesin aklını başına alması geren bir seçim diye düşünüyorum.

249 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.