Hoşgeldiniz  
ads

CHP Mersin Mitingini Nasıl Tanımlamalı?

SÜLEYMAN YALÇIN | 06 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Erken seçim, gününde seçim derken Partiler alana inmeye başladı.

İYİ Parti Geçen günlerde Denizli mitingi çok ses getirmişti, Hal böyle olunca, CHP Mersin mitingi çok merak edilmeye başlanmıştı.

Öyle ya,

Halka kalabalık fotoğrafı vermek önemli, Bakın biz kazanacağız demek istiyorlar.

Muhalefet Halka indide İktidar inmedi mi diyenler için, Onlar tedbili kıyafet gezdiklerini söylüyorlar! Yani, “gören varsa bize de söylesin”.

Öncelikle bu miting neden Mersin diyen çok Adanalı vardır! Sonrası madem miting Mersin’de neden çağrısı Genel Başkanların Adana’dan mesaj verdiler?

Neyse, şehir ayrımı yapmayalım diyoruz ama buda Adana’dan bütün kurumların gitmesine benziyor. Birkaç gündür Adana örgütleri çok hummalı şekilde bu mitinge hazırlandılar ve hatırı sayılır bir insan oraya taşındı. Alana geldiğimizde çok hassas şekilde güvenlik önlemleri alınmış emniyet tarafından. Mersin’de şehit var, bu yüzden Parti müzik çalınmayacak dedi, çok güzel bir davranış. Miting tam saatinde başladı yani, Genel Başkan bu konuda hassas olduğunu gösterdi.

Toplam bir saat süren mitingin ana teması ekonomi idi, öylede olması çok normal, ülkenin şu anki hali nedeni ile taktik bu. Önce Çiftçi bir teyze çıktı ve limonun dalda kaldığından ve gübrenin çok pahalı olduğundan çiftçiliği bırakacağını söyledi.

Atanamayan bir öğretmen umutlarının çalındığını ve ben sabah sekizde kalkmak istiyorum Babamdan harçlık almak istemiyorum diyerek ülkenin ne kadar umutsuz insanların çokluğunu gösteriyordu bu durum.

Aslında, Muhalefet Liderleri hiç konuşmasa sadece vatandaş konuşsa bu Hükümet çoktan gider bence, Kılıçdaroğlu sadece kırk dakika sahnede kaldı ve ülkede bunların hepsini düzelteceğiz mesajı verdi.

Aramızda bu alanda kaç kişi vardı tartışması yaşandı, işte uzunluk 300 metre,yanda 50 metre olsa bin beşyüz metre eder, metreye iki kişi olsa 30 bin diyen oldu bence o meydanda 50 bin kişi vardı, yeterlimi diyenler için “Allah bereket versin” misali kötü sayılmaz. Fakat bu topluluk iktidarı getirir mi onu bilemem, ama Adana’da yapılsa bu miting iki katı olabilirdi.

Konu şu ki,

Bu mitingler bir meydan okuma ise onu Adana gibi şehirlerde yapa can.

Belki gönülden bağlı olanlar yeterli diyecek bu mitinge! ama daha fazla kalabalık olmalı bence.

1214 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.