Hoşgeldiniz  
ads

Çukurova Press Kuruluşunu Muhteşem geceyle kutladı

admin | 31 Ocak 2023 | Alt Manşet, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Çukurova Press gazetesi, kuruluşunun 26’ncı yıldönümünü gurur ve onurla kutladı. İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber ve Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber yönetiminde yayın hayatını devam ettiren gazetenin kuruluş gecesi görkemli geçti. Gecede gazeteye katkı sunanlara da plaket verildi.
İZMİR MARŞI İLE KUTLAMA
5 Ocak TV’nin canlı yayınladığı gecede konuşmacılar, Adana’da uzun yıllardır yayın yapan gÇukurova Press’i kutlarken, birlik ve beraberlik vurgusundan bahsederlerken, yerel basının mutlaka desteklenmesi gerektiğinin altını çizdiler. Gecede Türk Sanat Müziği Sanatçı Seray Yaygın’ın yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş da söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla misafirleri coşturdu. Çukurova Press gecesinde çalınan İzmir Marşı’na tüm misafirler ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik ederken, unutulmaz anlar yaşandı.
“YEREL BASINA
SAHİP ÇIKILMALI”
CHP Adana Milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun başkan ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımıyla Seyhan Balo Salonu’nda düzenlenen gecede Çukurova Press İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber, “Bu yıl da günümüzde bizleri yalnız bırakmayıp, geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim” dedi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sabit Özkeser de, gazetenin bu günlere gelmesinde okuyucularının büyük desteği olduğunu vurgularken, “Biz mesleğimizi çok seviyoruz. Bu mesleğe sevdalıyız. Lütfen bir ilin olmazsa olmazı olan yerel basına sahip çıkınız” diye konuştu.
“RTÜK TARAFINDAN CEZAYA UĞRAYAN
BİR MEDYA İSTEMİYORUZ”
Özellikle Adana basınının sevdiği isim olan Zafer Geyik’in sunuculuğunu yaptığı gecede Çukurova’nın tek kadın Belediye Başkanı olan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’e ödülünü veren CHP Adana Milletvekili Dr.Müzeyyen Şevkin, “Ülkenin basın özgürlüğünün olmadığı, gerçekten insanların fikirlerini ve bildiklerinden dolayı RTÜK tarafından cezaya uğradığı bir medya istemiyoruz. Gerçekten bu ülke bunu hak etmiyor. Daha özgür, Daha özgür, daha demokratik bir ülkede yaşamayı hak ediyoruz. 26 yıldır çizgisinden ödün vermeyen, onurlu ve dik duruşuyla hem kentimizin ve hem de ülkemizin gündemini yakından takip eden Çukurova Press’in nice 26 yılı olsun. Daha özgür bir Türkiye’de buluşmak üzere” dedi.
“BU SIKINTILI SÜREÇTE YEREL GAZETELERİMİZİ
MUTLAKA DESTEKLEMELİYİZ”
Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ise, “Bana bu ödülü layık gördükleri için Çukurova Press’e ve sahibine çok teşekkür ediyorum. Bu ödülü sayın vekilimden almaktan çok onur ve gurur duydum. Bir kadın olarak bir kadın vekil olarak inşallah sayılarımız artacağına inanıyorum. Bu sıkıntılı süreçte yerel gazetelerimizi mutlaka desteklemeliyiz ve yanlarında olmamız gerekiyor. Her zaman yanlarındayım. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum, 26. yılları kutlu olsun” diye konuştu.
HEM ÖDÜL ALDI
HEM DE ÖDÜL VERDİ
Geceyi onurlandıran YARGITAY Üyesi Hasan Öz’e plaketini Çukurova Press İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber takdim etti. Öz, “Sevgili Adanalı hemşehrilerim. Bu müstesna gecede sizlerle bir arada bulunmaktan son derece mutluyum. İlkeli, dürüst, adil gazeteciliğin Çukurova’daki temsilcisi Çukurova Press gazetesini Yönetim Kurulu Başkanı arkadaşım olan Engin Kanber ve sevgili eşi Gülçin Kanber’i nezdinde kutluyorum. Nice yıllara diliyorum” dedi.
“ÖDÜLLER BİZE
MORAL VERİYOR”
Kuruluş yıldönümü gecesinde Gündoğdu Vakfı, ülkemize ve Adana’ya sağladığı katkılardan dolayı ‘Yılın Vakfı’ seçildi. Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, ödülü Yargıtay üyesi Hasan Öz’ün elinden aldı. Yargıtay Üyesi Hasan Öz, Gündoğdu Vakfı’nın çalışmalarını duyduğunu belirtip ülkemize değer kattığı için teşekkür etti. Böyle anlamlı bir ödülü almaktan mutlu olduklarını söyleyen Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, “Bu ödüller iyi işler yaptığımızı gösterip daha iyilerini yapmak için bize moral veriyor. Ödülü Yargıtay Üyemiz Hasan Öz’ün elinden almak ayrı bir onur. Çukurova press gazetesi sahipleri Gülçin ve Engin Kanber ile tüm yayın ekibine teşekkür ederim” dedi.
“ADANA’YA YATIRIMDA
YEREL BASININ DA KATKISI VAR”
RİSK Mühendislik Firması Sahibi Rüçhan İlvan’a ödülün veren MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı da, “Bu gece bir araya gelmemize vesile olan Çukurova Press gazetesinin tüm yayın ekibine, yöneticilerini tebrik ediyorum. Nice 26 yıllar diliyorum. Adana’nın ekonomisine yatırım yapan firmaların Adana’ya gelmesinde yerel basının da katkısı bulunmaktadır. Adana’nın ekonomisine katkıda bulunan kıymetli kardeşim Rüçhpan İlvan’ı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
“YEREL BASININ GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ
BUNDAN SONRA DA 4. GÜÇ OLMASINI DİLİYORUM”
İş İnsanı Sait Doğan’a ödülünü takdim eden CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Özel ve güzel bir gecedeyiz. Adanamızda özellikle 26 yıldır yayın hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Gülçin ve Engin Kanber yönetimindeki tüm basın çalışanlarını, Çukurova Press’i kutluyorum. Gerçekten son yıllarda Adana’nın sesini Toroslardan öteye taşıyan bu çapta çok sayıda basın kuruluşumuz var. Aslında Adana’da iş ve siyaset dünyasının yerel basını desteklemesi gerekiyor. Yerel basının da geçmişte olduğu gibi bundan sonra da 4. güç olma yolunda devam edeceğini düşünüyorum. Tekrar 26 yılı kutlu olsun, nice 26 yıllar diliyorum” dedi.
“EMEK VEREN BASIN EMEKÇİLERİ
BU İŞİ DAHA DA İLERİYE GÖTÜRECEK”
Yunus Plastik adına Eşref Çiçek, Yüreğir’in ilk kadın Başkanı İş İnsanı Sıdıka Uçuk ve Yılın Radyo Programcısı Ebru Özgürdal’a ödüllerini veren CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer ise, “Gerçekten böyle güzel bir gecede burada ödül vermek bana nasip oldu. Engin Kanber kardeşim için söylemeye gerek yok, çocukluğundan beri mücadelenin içerisinde. Hep mücadelesinde de başarılı çıkmıştır. İnanıyorum ki; nice 26 yılda buna emek veren basın emekçi kardeşlerimizle bu işi daha ileriye götürecektir. Yerel basın Türkiye’de gerçekten hem ilimizde hem ilçemizde hem de memleketimizde ne varsa doğruları yazan ve bin bir zorlukla doğruları yazan yerel basın temsilcilerine ben buradan emeklerine sağlık diliyorum” diye konuştu.
“GÜZEL İŞLER YAPAN ÇUKUROVA PRESS’İN
HER ZAMAN YANINDAYIZ”
İş İnsanı Ahmet Solmaz’a ödülünü veren DEVA Partisi Adana il Başkanı Sadullah Kısacık, “Engin ağabey ile dostluğumuz çok uzun yıllara dayanır. Gerçekten Adana’da işini sevgi ile yapmaktadır. Zor şartlara rağmen Çukurova Press gibi bir markayı 26 yıldır bugüne taşıyan aynı zamanda güzel işler yapan bir ağabeyimizdir. Her zaman yanındayız.Nice 26 yıllara” dedi.
İLKER KARAGÖZ VE
SAVAŞ YILDIZ’A ÖDÜL
“Gazeteci ve Haber Programı Sunucusu, En İyi Haber Sabah Haber Programı Sunucusu” ödülüne layık görülen ancak yoğun gündemi dolayısıyla geceye katılamayan İlker Karagöz’ün yerine Gazetemiz İmtiyaz sahibi Gülçin Kanber’e ödülünü CHP Adana Milletvekili Dr.Müzeyyen Şevkin ile birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Ergül Halisçelik verdi. Doç.Dr.Halisçelik, “ Çukurova Press çeyrek asırlık bir gazetemiz. Bu sürede ayakta kalmak kolay değil. Yerel bir gazete bunca yıl kalınabiliyorsa, habercisi iyi bir ekiptir ve iyi bir gazetedir. Ben tüm ekibi başta imtiyaz sahibi olmak üzere Engin Kanber ve Yazı İşleri Müdürü Sabit Özkeser olmak tüm ekibi kutluyorum” diye konuştu. Dr.Müzeyyen Şevkin ise tüm FOX Ailesi ve İlker Karagöz’e buradan selam ve sevgiler gönderdiğini ve gerçekten onların da tarafsız ve ilkeli yayıncılık yaptığını vurguladı.
“TOPLUMA ANLATMAK VE
AKTARMASI BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”
“En İyi Sabah Program Yönetmeni Ödülünü” Savaş Yıldız adına Gazetemiz Yazarı Ömer Üney’e Zülfikar İnönü Tümer verdi. Tümer, ““Öncelikle Çukurova Press’in 26. yılını kutluyorum. Milletvekilliğim döneminde bir milletvekilliğinin tek başına hiçbir şey olamadığı yerel basınla birlikte ancak kendisini ifade edebildiği bire bir şahidim.O yüzden cesurca bir muhalif kim olursa olsun onun söylediklerini topluma anlatmak aktarmak bizim için çok değerli. O yüzden yaptıkları için tüm gazete çalışanlarına teşekkür ediyorum. Aranızda olmaktan onur duydum. Özellikle kardeşim ve benim milletvekilliğimin bir parçası olan Sevgili Ömer Üney’e temsilen de olsa bu ödülü vermek benim için büyük bir onurdur” dedi. Ömer Üney ise “Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Savaş aslında Erzurumlu ama Adana’yı çok seviyorum dedi. Yerel gazetelere verdiği destekle bilinen bir insan. Her sabah Savaş şu görüntüleri getirelim dediğiniz kişidir kendisi. Burada herkesi ayrı ayrı teşekkür etti. Son dakika programı dolayısıyla gelemedi. Bu arada Çukurova Press’in 26. yayın yılını kutluyorum. Bir gazetenin ne kadar zor şartlarda yayın yaptığını çok iyi bilen birisiyim. Hepinize destek verdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“ÇOK ÖNEMLİ BİR KAMU
GÖREVİNİ YLERİNE GETİRİYOR”
Ödül dolayısıyla mesaj yayınlayan İlker Karagöz de, “Çalar Saat ekibi ve Fox Haber adına bizi En İyi Sabah Haberi ödülüne layık gören saygıdeğer meslek büyüklerimiz, arkadaşlarımız ve çok kıymetli Çukurova Press Gazetesi okuyucularına en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Bölgesinde yaşanan sorunları en yakından takip ederek Adanalının sesini milyonlara duyuran Çukurova Press Gazetesi ve Anadolu’nun dört bir yanında yayın yapan yerel medya kuruluşları, şüphesiz çok önemli bir kamu görevini yerine getiriyor. Biz de bu sesi daha da çoğaltmak için her sabah bu özenle Yerel Basın köşemizi hazırlıyoruz. Hiçbir kesimin yaşadıklarının gözden kaçmaması için sarf ettiğiniz çaba gücümüze güç katıyor. Bu ödülü sizlerin elinden almayı çok isterdim ancak yoğun gündem nedeniyle bir arada olamadık. En yakın zamanda sizlerle buluşmak, sohbet etmek için bir araya gelmek sözüyle sevgilerimi iletiyor ödül için bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi.
“KUTSAL BİR GÖREV
YAPMAKTADIRLAR”
İYİ Parti Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Diş Hekimi Bülent Alper’e ödülünü sunan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Dr.Murat Gündüz, “Basın meslek ilkeleri ışığında halkı aydınlatmak, halkı bilgilendirmek gerçekten kutsal bir görevdir. Bu duygu düşüncelerle Çukurova Press Gazetesi’nin bütün çalışanlarına başta Engin Kanber olmak üzere 26. yılını kutluyorum, daha güzel nice yıllar diliyorum” diye konuştu. İş İnsanı Bülent Alper de, “Gülçin hanım ve çocukluk arkadaşım Engin beye başarılar diliyorum. Her gün önümüze gelen güzel bir sayfa çıkartıyorlar. Bunun mutfağında olan kişileri kutluyorum ve nice 26 demeyim ama bir 30 olsun en azından. Önümüzdeki yıl daha güzel, daha coşkulu kutlamak dileğiyle” diye konuştu.
“TÜRKİYE’DE BASINDA YER ALMAK VE
BASINDA DEVAM ETMEK ÇOK ZOR”
İş İnsanı Emin Kaymak ve FLYCOM KATKI MADDELERİ adına Gökhan Azmi Çapar’a ödülünü takdim eden CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut şunları söyledi:
“Çukurova Press 26. yılını kutluyoruz. Tabii 100 yıllık Cumhuriyette bakılırsa 26 yıl az değil. Dörtte birinde var olan bir gazete. Bu da çok önemli ve çok kıymetli. Sanırım Türkiye’de de nadirdir bu kadar çok uzun yıllar yayında olan gazetenin. Çünkü Türkiye’de basında yer almak basında devam etmek çok zor. Gerek ekonomik şartlarda gerekse siyasi konjonktürde bu anlamda tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bugün plaket alanların hepsi genç. Bu da çok kıymetli, çok güzel bir şey. Onları da tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Herkes kendini işini yapacağı bir ülke diliyorum.. İnşallah seçimlerden sonra da böyle bir Türkiye böyle bir ülke olur. Daha çok demokrasi, daha çok özgürlük ve daha çok huzurlu bir Türkiye diliyorum.”
“YEREL MEDYA ÇOK
ZOR DURUMDA”
AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu adına ödülü Başkanvekili Oğuzhan Bekaroğlu’na veren Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Gülçin Engin Kanber yönetiminde gazete 26. yılını kutluyorum. Yerel medya çok zor durumda. Bunu her platformda söylüyorum. Ümit ediyorum ki; bundan sonraki süreçte sizlerin de desteğiyle biraz daha canlanır ve hak ettiği yere gelir. Bu gazetenin tüm emekçilerini kutluyorum” dedi. Çukurova Press’in gecesi geç saatlere kadar sürerken, Türk Sanat Müziği Sanatçı Seray Yaygın’ın yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş da söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla misafirleri coşturdu. Çukurova Press gecesinde çalınan İzmir Marşı’na tüm misafirler ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik ederken, unutulmaz anlar yaşandı. Geceye gelemeyen çok sayıda protokol üyesi, kişi ve kuruluşlar ise çiçek gönderip, mesaj yolladı.
GECEYE YOĞUN KATILIM
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin programı dolayısıyla geceye katılmazken, gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber’i telefonla arayarak gecemizi kutladı ve katılanlara da selamlarını iletti. Siyaset, spor, sanat ve iş dünyasının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarından Çukurova Press’in gecesine katılanlar şunlar:

“CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer, Ayhan Barut, Dr.Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, YARGITAY Üyesi Hasan Öz, Hakim İsmail Erol, Hakim Yalçın Kurt,Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr.Ergül Halisçelik, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, MHP Adana il Başkanı Yusuf Kanlı, DEVA Partisi İl Başkanı Sadullah Kısacık, CHP Adana İl Başkan Yardımcısı Cahit İncefikir, CHP eski milletvekilleri İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, Memleket Partisi Adana İl Başkanı Celal Güven, Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, ASKİ Genel Müdürü Nesrin Vursavuş, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş, Ulaşım A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir, MHP Adana eski İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Bünyamin Avcı, Gündoğdu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, CHP Milletvekili Aday Adayı Bülent Öğrü, CHP Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Bülent Vatansever, Sarıçam Belediyesi Basın Müdürü Şükrü Gedik, Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül, Seyhan Belediyesi Spor Müdürü Ümit Filazi, Seyhan Belediyesi Basın Danışmanı Hüseyin Arat,. Yüreğir Belediyesi Basın Danışmanı Şehmus Baysal, Çukurova Üniversitesi Başhekimi Dr.Murat Gündüz, Başhekim Yardımcısı Dr. Çağlar Emre Çağlıyan, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ercan Kandemir ve zabıta müdürleri, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları Arif Kanber, Ergin Kiser, İbrahim Hakverdi, Başkan Danışmanı İpek Sabah, Mimarlar Odası Başkanı Sedat Gül, Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ulaş Toros, Şehir Plancısı eski Belediye Meclis Üyesi Ulaş Çetinkaya, Oto Tamircileri Oda Başkanı Muhittin Doğan, Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, Adana MAS-DER Başkanı İbrahim Öcal, İş Kadını Mükrima Altınok, İş İnsanı Vahit Sırlıbaş, Akkapı Mahallesi Muhtarı Zihni Neli, İş İnsanı Süleyman Sözügeçer, İş İnsanı Selahattin Öztemiz, Eğitimci Uğur Sığırcı, Hürriyet Bölge Temsilcisi Erdal Fernengiz, Genel İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Serdar Çapar, Çukurova Press Havuzlubahçespor Teknik Sorumlusu Nevzat Karabulut,ELKA Fuarcılık Sahibi Bülent Yamaç, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Vedat Gündoğan, MHP Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Rüçhan İlvan, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Recai Mercimek, İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Dayanıklı, CHP Seyhan Belediye Meclis Üyeleri Ulaş Toros, Süleyman Sözütek, Okay Sangün, KA.DER Başkanı Zuhal Özbelli, İYİ Parti Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Diş Hekimi Dr.Bülent Alper, ÇÜ İletişim Fakültesi Genel Sekreteri Ali Önal, Ünlü Spor Adamı Ercan Aslankeser, İş İnsanı Sait Doğan, İş İnsanı Süleyman Kirici, İş İnsanı Emrah Tiring, İş İnsanı Mehmet Ali Massat, HAYDER Yöneticileri Özer Sabaz ve Tufan Bayluk, İş İnsanı Ahmet Solmaz, İş İnsanı Macit Mertdur, Çukurova Metropol Gazetesi Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici, BUSINESS Life Dergisi Sahibi Mehmet-Kerem Demiral, İş Kadını Sıdıka Uçuk, Adana Kebap ve Lokantacılar Odası Başkanı Şefik Aslan, Adana Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı, Radyo DEVA İşletmecisi Derya Yüksekdağ ve eşi Veysel Yüksekdağ, Adana Masası Sosyal Medya Yöneticisi Mehmet Turaççı.

486 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.