Hoşgeldiniz  
ads

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Liderine bağlama hediye etti

admin | 24 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+


Kılıçdaroğlu sazı eline aldı

Adana’da bir açılış ve bazı toplantılara katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurova Belediyesi’nin 7’nci toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Törende Başkan Soner Çetin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na bağlama hediye etti. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada gençlere seslenerek, “Gençlere güveniyorum, sizler Türkiye’nin kaderini değiştireceksiniz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurova Belediyesi’nce düzenlenen 7’nci Toplu Açılış ve Temel Atma Törenine katıldı.

Çukurova Belediyesinin hizmete açtığı Adana Lezzetleri Çarşısında yapılan törende konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu gençlere seslendi. İktidara geldikten sonra Türkiye’de huzuru, barışı, kardeşliği ve dostluğu sağlayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, hiç kimsenin inancıyla, kimliğiyle ve yaşam tarzıyla siyaset yapılmasına izin vermeyeceklerini ifade etti. Kemal Kılıçdaroğlu, gençlerin Türkiye’nin kaderini değiştireceğini vurguladığı konuşmasına şöyle devam etti:

GENÇLER ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

“Gençlere inancım tamdır. Bu ülkenin kaderini değiştireceğiz; Türkiye’de barışı kardeşliği, huzuru ve dostluğu sağlayacağız. Herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına saygı göstereceğiz. Tek amacımız bayrağımızı onurla göndere çekmek, vatanın her alanını zenginleştirmek. Huzur içinde bir Türkiye inşa edeceğiz. Gençlerin temel özelliği özgürlüklerine düşkün olmalarıdır. Dolayısıyla gençler bir tweet atarken veya Facebook sayfalarında bir şeyler yazarken ‘Başım belaya girer mi?’ diye endişeye kapılıyorlar. Gençlere sunu söylüyorum; sevgili gençler oyunuzu demokrasiden, özgürlüklerden yana kullanın, bu oyu kullandığınız zaman Türkiye’nin kaderini değiştireceksiniz, benim size sözüm sözdür. Oyunuzu vereceksiniz, özgürce eleştireceksiniz özgürce. Temel görev oy kullanmaya gitmek, temel görev Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak, temel görev Millet İttifakı’nın daha güçlü bir şekilde iktidar olması için mücadele etmek, bunu yaptığınız zaman göreceksiniz Türkiye, bölgesinin de en güçlü devleti olacak ve özgürlüğün ne olduğunu hep beraber yaşayacaksınız. İstediğiniz tweeti atacaksınız, istediğiniz şekilde beni eleştirebileceksiniz. Diyeceksiniz ki ‘Ben özgürlükten yanayım, haktan, hukuktan yanayım ve en önemlisi ben adaletten yanayım’ diyeceksiniz.

CHP’li belediyelerin tıkır tıkır çalıştığını anlatan CHP Lideri, bu durumun birileri tarafından hazmedilemediğini söyledi.

BELEDİYELERİMİZ GÜZEL HİZMETLER YAPIYOR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da Türkiye’nin her yerindeki CHP’li belediyelerin olağanüstü güzel hizmetler yaptığını belirterek, “Belediyelerimiz sadece bunları yapmıyor vatandaşların her sorununda yanında yer alıyor. Bu bizim için bir gurur meselesidir. Ben de Soner Başkanımızı bu güzel hizmetler için kutluyorum” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJELER ÜRETTİK

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise Kemal Kılıçdaroğlu’na Türkiye’nin ihtiyacı olduğunu söyledi. CHP Lideri için “Türkiye’nin umudu” ifadesini kullanan Başkan Soner Çetin, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bizi kırmayıp bu güzel törene katıldığı için sonsuz teşekkür ediyorum. Göreve geldikten sonra 7 ay sonra toplu açılış törenleri yapmaya başladık. Ondan sonra aksatmadan her yıl toplu açılış törenleri yaptık. Sizlere vadettiğimiz ne varsa hepsini yaptık. Türkiye’ye örnek projeler ürettik. Bugün de örnek projelerden bazılarını hizmete açıyoruz. Bu çalışmalarımız devam ediyoruz. Bugün 7’nci, 2022’de 8’inci, 2023’te 9’uncu, 2024’te de 10’uncu toplu açılış töreni yapacağız ve Sayın Genel Başkanımızı yine aramızda görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

SONER ÇETİN’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Törende ayrıca Gönüllü Anneler Topluluğu Temsilcisi Gülşen Akgöz Mola Evi için, Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu da Türkan Bebek Parkı için Başkan Soner Çetin’e teşekkürlerini ifade eden birer konuşma yaptık. KILIÇDAROĞLU’NA BAĞLAMA HEDİYE ETTİ

263 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.