Hoşgeldiniz  
ads

Dolar kanatlandı uçuyor, “tutmayın beni diyor”.

SÜLEYMAN YALÇIN | 09 Haziran 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Her şey aslında 2018 yılında çıkan yeni sistemle başladı.

Her şeyi tek adama bağlayan ülke, her şeyi onun çözeceği düşüncesiyle karmakarışık bir durum aldı.

Düşünün bir futbol maçında bile 4 hakem ve 3 video hakemi maçı yönetiyor.

Hani, verin şu kardeşinize 400 vekili her şeyi halletsin sözünde hala ortada duruyor.

Bundan altı ay önce, Dolar 18 TL olduğunda bir gecede 11 liralara düştüğünde “davul çalan” bir toplumda ortada duruyor. Fakat neden bu Dolar 7 liradan 18 liraya geldi diye sormaz, sonrası “Davul çalan” bir halktan bahsediyoruz!

O gece Dolardan bir dolu para kazanan kimler diye soracağımıza, “oh olsun” neden Türk parasına güvenmemiş diyenlerde duyduk.

Kardeşim halk Türk parasına güvenmiyorsa bu halkın suçumu? O parayı yerde süründürenlere neden soru sormazsın?

Konu malum,

Her gün yakıta gelen zamlar akıllara oraya çevirmişken, artan Döviz rakamları ülkede emisyon denen rakamı kimse akla getirmiyor.

Saray’dan Talimat 3600 vereceğiz para basın, Emekliye zam para basın, Memura asgari ücrete zam ver ecem Para basın. Sonrası malum karşılığı olmayan parayı Merkez Bankası birde 51 Milyar dolar ekside olunca Milletin swap paralarını kendi parası gibi millete yutturur olmuş!…

Ülke enflasyon anlamında Cumhuriyet tarihinin en kötü dönemini yaşıyor, Halk perişan! Ama hala ülkeyi yönetenler “halka laf yetiştiriyor” (Çürük, sürtük, Ananında Al git).

Bir özür borcunuz yok mu bu halka? Ülkeyi bu döneme kim getirdi? Diyebilirsiniz, halkında suçu Var, var evet, çünkü size oy verdiler.

Diyorlar ki,

Nereye kadar bu akaryakıt zamları? Dolar aldı başını gitti, çarşı Pazar ateş hattı gibi. Kimse cumhurbaşkanına ne yapıyorsunuz diyemiyor! Herkes kendi koltuğunun peşine düşmüş. Halkı düşünmeyen topluluklar türemiş, ahlak yapısı her gün sokakta ilişkiye giren çiftlerle karşılaşır olmuşuz.

Akşam sattığını sabah yerine koyamayan bir esnaf, simidin bile 4 TL olduğu bir ülke, 5 Milyon kazanır, 80 Milyonun ona hizmet ettiği bir anlayış ülkeyi felakete götürüyor. Seçimlere bir yıl var ve bu Hükümet yönetemiyorum deyip erken seçime gitmiyor! Koltuğa bağlamışlar sanki koltukla doğmuşlar.

Hani verin kardeşinize yetkiyi, görün Dolar nasıl düşüyor, Faizler nasıl düşüyor diyordunuz? Hayal satıyorsunuz halka ve halkın daha da fakirleşmesini sağlıyorsunuz. Sonrası malum kazandığınız paralarla şatafat içinde yaşıyorsunuz.

Son olarak, “Dolar kanatlandı uçuyor, tutana aşk olsun”.

6736 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.