Hoşgeldiniz  
ads

Dt. Güler, “Hekim ve sağlık çalışanına şiddet özendirilmemeli”

admin | 12 Temmuz 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Son günlerde giderek artan hekim ve sağlık çalışanlarına şiddet biran önce sona ermeli, hekim ve sağlık çalışanına şiddet özendirilmemelidir” dedi.

KIŞKIRTICI SÖYLEMLERDEN VAZGEÇİLMELİ

Tırmanan şiddet olayları karşısında yazılı açıklama yapan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Konya Şehir Hastanesi’nde öldürülen Dr. Ekrem Karakaya’nın ardından Seyhan Devlet Hastanesi acil servisinde yaşanan kayıt işleminde hasta yakını kalabalık bir gurubun hem acil servise zarar verip hemde sağlık çalışanlarına tehdit savurmaları yakışıksız bir durumdur. Yaşatmak için yaşaması gereken hekim ve sağlık çalışanlarına yapılan çirkin saldırılar kabul edilemediği gibi bazı mecralarda hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik kışkırtıcı söylemlerde kabul edilemez. Kışkırtıcı söylemlerden vazgeçilmeli şiddet asla özendirilmemelidir.”

İNSANLARIN İÇLERİNE SEVGİ TOHUMLARI EKİLMELİDİR

Hangi alanda olursa olsun şiddet uygulayıcılarının alacağı cezaların caydırıcı nitelikte olması gerektiğini de savunan Başkan Dt. Güler, “Toplumun her alanda huzura ihtiyaç duyduğu bir dönemdeyiz. Sadece hekime, sağlık çalışanına şiddet değil, kadına şiddet, öğretmene şiddet, avukata şiddet, çocuğa şiddet hatta hayvana şiddet bile tamamen önlenebilir olmalıdır. Şiddet uygulamaya meyilli kişiler öngörülüp, önleyici çalışmalar yapmak yöneticilerin görevidir. Öngörülemeyip şiddet yanlısı olanlara da en ağır cezalar uygulanmalıdır ki olası şiddet yanlılarına ders olsun. İnsanlara bir çok alanda sağlıklı iletişim eğitimleri verilmeli, içlerine sevgi tohumları ekilmelidir. Unutulmaması gereken Kovid-19 salgınında tüm kesimler evinde kendini korurken hekim ve sağlık çalışanları 7/24 görevlerinin başındaydı. Bu anlamda her bireyi hoşgörülü olmaya davet ediyorum.” dedi.

287 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.