Hoşgeldiniz  
ads

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

admin | 13 Haziran 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Elektronik atık geri dönüşüm faaliyetlerinde dünya öncüsü EXITCOM, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutladı. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından her yıl 5 Haziran’da kutlanan “Dünya Çevre Günü’nde, bu yıl “Plastik Kirliliğine Çözüm” teması öne çıkıyor. Fildişi Sahili’nin ev sahipliği yaptığı ve Hollanda’nın da destek verdiği bu yılki etkinliğin odak noktası, plastik kirliliği ve plastiğin ülkeler, kişiler ve kurumlarca sürdürülebilir kullanılmasıydı.

Yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ve katıldığı uluslararası konferanslarla kendini geliştiren EXITCOM, Türkiye’nin ilk Elektronik Atık, ilk ve tek Lamba/ Floresan, Kartuş/ Toner ve Pili geri kazanımı için entegre tesisler kurarak faaliyet alanlarını her geçen gün geliştirmiştir. Geri dönüşüme sektörüne sadece ticari açıdan yaklaşmayan Exitcom birçok kamu ve özel sektör kuruluşları ile toplama kampanyaları, sosyal sorumluk projeleri geliştirerek son kullanıcının, halkın bilinçlenmesine destekler sağlıyor. EXITCOM Genel Müdürü Murat İlgar “Sürdürülebilirliğin en önemli noktası hammaddenin sürekli yaşam döngüsü içerisinde yer alması ve yeni ürünler aracılığı ile tekrar tekrar ekonomiye katılmasıdır. Bu anlamda ilk nokta olan son kullanıcının bilincinin arttırılması önem taşımakta olup her kurum gönüllü olarak üstüne sorumluluk almalıdır.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMAMALIYIZ

Çocuklarımızın geleceği için hammaddeye sahip çıkılmasının önemine dikkat çeken EXITCOM Genel Müdürü Murat İlgar, “Bizler Exitcom olarak hem Kamu hem özel sektöre bir paydaş olarak destekler vermekteyiz. Bunun yanı sıra oluşturduğumuz Atıktan Sanata projemiz ile yapılan kampanyalarda ilgi odağının atık olmasını sağlayarak her bireyin bilinçlenmesine destekler sağlamaktayız. Ayrıca her gelişimin küçük yaştan bilinçlendirmeye ve küçükleri bilinçlendirecek yetişkinlere bağlı olduğuna inanarak kamu ve özel sektör de eğitimler vermekteyiz.’’ açıklamasında bulundu.

131 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.