Hoşgeldiniz  
ads

Ecz. Yalbuzdağ, “Balcalı hastanesi kaderine terk edilmemeli”

admin | 17 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, 6 Şubat 2023 tarihinde depremde zarar gördüğü için tahliye edilen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinin kaderine terk edilmemesi gerektiğini, ivedi olarak çözüm beklediğini söyledi.

BALCALI, BÖLGEMİZİN EN KÖKLÜ HASTANESİ

ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinin bölgenin en köklü, referans hastane konumunda olduğunu hatırlatan ADEO Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, yaptığı açıklamada “Depremin en yakın tanığı olarak yaşananların içler acısı olduğunu, binlerce insanımız yaşamını kaybederken binlercesinin de yaralandığını gördük. Evsiz barksız kalanlara birde eğitimsiz insanlar eklenmemelidir. Bölgemizin köklü, referans hastane konumunda bir çok vatandaşımızın teşhis ve tedavi merkezi ve sağlığın can damarı olan depremde fiziki olarak zarar gören Balcalı Hastanesi acil çözüm beklemektedir.”

EĞİTİM-ÖĞRETİM FAALİYETLERİ AKSAMAMALI

Her zaman insan sağlığını önceleyen bir yapıda olduklarını da ifade eden Başkan Yalbuzdağ, “Biz eczacılar ilacın ucuz ve ulaşılabilir olmasını savunduğumuz gibi kaliteli eğitimide savunuyoruz. Bu anlamda Balcalı hastanesi kaderine terk edilmemelidir. Onarım gerekiyorsa biran önce onarım yapılmalı, yeniden inşa edilmesi gerekiyorsa biran önce yeniden yapılmalıdır. Hem Eğitim – Öğretim faaliyetlerinin aksamaması, hem de vatandaşımızın sağlığı için bu şarttır. Yetkililerin buna acil olarak çözüm üretmesini bekliyoruz.”

REÇETE TEMİN VE HASTA DANIŞMA BÜROMUZ HİZMETE DEVAM EDEBİLMELİ

Başkan Ecz. Yalbuzdağ, “Adana Eczacı Odası olarak uzun yıllar ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimliğimiz ile işbirliği yaparak, Adana Eczacı Odası, Reçete Temin ve Hasta Danışma Büromuz Balcalı Hastanesi’nde hizmet vermekte idi. Deprem sonrası hastanenin bölgenin farklı yerlere taşınması bu hizmeti aksatmış, hastaların hayat kurtaran ilaçlara erişimi zorlaşmıştır. Balcalı hastanesi acil olarak depreme dayanıklı, sağlam hale getirilerek tekrar hizmet vermesi elzemdir. Hastalara çok önemli kolaylık sağlayan ADEO Reçete Temin ve Hasta Danışma Büromuz hizmete devam edebilmelidir.” diye konuştu.

125 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.