Hoşgeldiniz  
ads

Fakir neden Fakirdir?

SÜLEYMAN YALÇIN | 23 Aralık 2023 | Alt Manşet, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Sorunun cevabı çok nettir aslında.

Bakın bunun cevabını sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Ağustos 2015 Tarihinde bir söyleşisinde veriyor. Recep Tayyip Erdoğan: “fakir çalmasını iyi beceremediği için fakirdir, zengin de çalmasını iyi becerdiği için zengindir, fakir garip, işçi garip, memur garip, bordro mahkûmu nasıl çalsın” …!?

Üstte Fotoğrafta kırık dökük bir ev görüyorsunuz, cuma günü Kuzey Irak’ta şehit olan askerimizin Baba evi. Bazen bu tür halk hareketlerini gördüğümüz zaman insanın avazı çıktığı kadar lanet olsun bu hayata diyesi geliyor. Hep mi fakirlerin çocukları bu kutsal görevde şehit olur?

Diğerleri ne yapıyor? Babalarının dolgun cüzdanları sayesinde Askerlikten sahte çürük raporları ile kaytarıyorlar. Sonrada bize vatan, millet edebiyatı yapıyorlar. Bu ülkede en çok alıcısı bulunan, Din ve Milliyetçilik hamasetleri ile kendi çıkarları uğruna bu olguyu itibarsızlaştırıp duruyorlar. Hani bir söz vardır, Hırsızın hiç mi suçu yok? Var elbette ki fakat bu hamasetleri o kadar güzel yapıyorlar ki, bazen yalan olduğunu bile, bile benim bile inanasım geliyor. Yukarıdaki fotoğraf sözleşmeli er Yasin Karaca’nın Baba evi, Şehit sayısını bile bu ülkede halka doğru dürüst bilgi alamıyor! Bazı haber organları 3 şehit diyor bazıları 8 şehit diyor. Neyi kimden saklıyorsunuz? Bu sayıyı saklarsanız halkın hiddetinden mi korkuyorsunuz. Korkmayın bu halk size hiddetlenmez! Pandemide hasta sayısını sakladınız, Depremde enkaz altında 3 gün gelemediğiniz için ölen insanımızın sayısını sakladınız ne oldu?

Kocaman bir sıfır ve hemen akabinde yine seçimi kazandınız!…

İbrahim Dizlek türküsünde ne güzel demiş,

“Bir yalana inanmışım göz, göre göre, Bir yılana bağlanmışım el süre, süre meğer ben ne aptalmışım uzun süre, bileydim seni sever miydim vefasız”. Be nedir şimdi diyenlere uzun süre ülke arabeske bağlamış gidiyor. Ne garip değil mi, tüm haber sitelerine bakıyorum, sadece birkaçında küçük haberler var, ülkenin adsız kahramanları can vermiş bir gece evimizde rahat yatalım diye. En acısı nedir? Bu haberlerin hemen yanında eşini aldatıp börekçiye kaçan insan haberleri var. Çürüme sosyal olarak son hızla devem ediyor. Yukarıda bahsettiğim çalmasını bilende parasına para katıyor. Hani şehitlik şerefli yüce makamdır diyen sahtekarlarda kendi evlatlarından uzak olsun bu mertebe diye askerden kaçırıyorlar evlatlarını. Yahu hep mi fakire düşüyor bu şerefli mertebe? birazda size düşse azıcık şeref ve mertebesi!…

261 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.