Hoşgeldiniz  
ads

Gelecek sporla güçlenecek

admin | 14 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Büyükşehir Yaz Spor Okulları’nda bu yıl yaklaşık 30 bin çocuk eğitim alacak

10 ilçede, 13 branşta, 90 noktada çocuklara spor eğitimi veriliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları’nın açılışı Seyhan Güney Yıldızı Stadyumu’nda, velilerin de katılımıyla, coşkuyla gerçekleştirildi. Açılışa Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer, TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Sedat Gül, Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi bürokratları, muhtarlar, konuklar, eğitmenler ve sporcu çocuklar katıldı.

ADANA SPOR KENTİ

Adana’yı bir spor kenti haline getirdiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, “Adana deyince artık akla her türlü güzelliğin yanında bir spor kenti de geliyor. Çocuklarımız yaz boyunca, eğitmenlerinin gözetiminde spor yaparak sokağın muhtemel tehlikelerinden kurtuluyor. Geçen yıl çeşitli dallarda 18 bin 600 evladımıza spor eğitimi verdik, bu yıl 13 branşta yaklaşık 30 bin çocuğumuza ulaşacağız. Annelerimiz çocuklarını gönül rahatlığıyla spor okullarımıza gönderiyor. Bir ülkede evin reisi kadın mutluysa ev de mutludur. Bir ülkede kadınlar mutluysa o ülke mutludur. Çocukları güvende olan anneler mutluysa ben de mutluyum” dedi.

BU YIL HEDEF 30 BİN ÇOCUK

13 branşta, 10 ilçede, 90 noktada alanında uzman antrenörler eşliğinde, spor malzemeleri ve kıyafet desteği ile spor eğitimi alan çocuklar aynı zamanda yazın keyfini çıkarıyor.  2023 Yılı Yaz Spor Okulları kapsamında; futbol, basketbol, voleybol, yüzme, tekvando, güreş, masa tenisi, atletizm, jimnastik, tenis, satranç, kano ve kürek dallarında, 90 ayrı noktada, alanında uzman 90 antrenör ile, yaklaşık 30 bin çocuğa ücretsiz spor eğitimi verilmesi planlanıyor.

40 YÜZME HAVUZUNDA 10 BİN ÇOCUĞA YÜZME EĞİTİMİ

Yaz boyunca 26 açık yarı olimpik yüzme havuzu, 14 portatif yüzme havuzu olmak üzere toplam 40 yüzme havuzunda 10 bin çocuğa yüzme eğitimi de veriliyor. Böylece Adana’da yaz aylarında yaşanan boğulma olaylarının azaltılması hedefleniyor.

Eğitime gelen çocuklara branşlarına göre sporcu kimlik kartı, forma, şort, tozluk,

mayo,yüzücü şortu, bone ve çantaları ücretsiz veriliyor.

Yaz Spor Okulları’nda başarılı olan çocuklar Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında eğitimlerine devam ederek, lisanslandırılacak.

Kayıtlar online ve bizzat başvuru ile gerçekleştirilirken, kayıt olma imkanı halen devam ediyor.

Yaz Spor Okulları açılışında yapılan çekiliş sonucu çocuklara bisiklet ve çeşitli hediyeler verildi

125 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.