Hoşgeldiniz  
ads

GENÇLER “SEYHAN Z FEST” İLE STRES ATTI

admin | 27 Haziran 2022 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Z KUŞAĞI ‘SEYHAN Z FEST’ İLE YAZI KARŞILADI

Gençleri belediye hizmetlerinin odağına yerleştirerek Genç Dostu Belediye ödülü alan Seyhan Belediyesi kültür-sanat hizmetleriyle de Z kuşağı olarak adlandırılan gençlerin gönlünü kazanıyor.

Adanalı gençler Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği “Seyhan Z Fest” kapsamında düzenlenen üç günlük konser maratonunda unutulmaz bir hafta sonu yaşadı.

ÜÇ GÜNLÜK KONSER MARATONU

Seyhan Sanat Meydanı’nda cuma günü “Kolpa” konseriyle başlayan, cumartesi günü “Patron” konseriyle devam eden festival pazar günü “Aydilge” konseriyle son buldu. Binlerce Adanalının katılımıyla gerçekleştirilen konserlerde gençler geçtiğimiz haftalarda sona eren eğitim-öğretim yılının stresini attı.

Z KUŞAĞI BUGÜNÜMÜZ VE GELECEĞİMİZ

Konserlerde sahneye çıkarak Adanalılara hitap eden Başkan Akif Kemal Akay, Seyhan Sanat Meydanı adı verilen konser alanının adına uygun bir etkinlik alanı haline geldiğini söyledi. Gençlerle birlikte olmanın kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Akay, çoğu kez kendisine “Hocam” ya da “Bilge Başkan” diye hitap edildiğini anımsatarak, “Benim sizlerden öğreneceğim, bir bilgenin gençlerden öğreneceği daha çok şey var, özellikle bu yıllarda. Daima birlikte olacağız, daima birbirimize bir şeyler öğreteceğiz. Dünya yeniden kuruluyor. Bu kuruluş sürecinde en önemli rol gençlerin. Özellikle Z kuşağı bu anlamda hepimiz için çok önemli. Z kuşağı bizim için bugünümüz ve geleceğimizdir” dedi.

Şarkılara gençlerle birlikte eşlik eden Başkan Akay, gençlere yönelik etkinliklerin süreceğini kaydetti.

363 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.