Hoşgeldiniz  
ads

“Gözler kör, kulaklar sağır olamaz, Adana Havalimanı kapatılamaz”

admin | 18 Aralık 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, DHMİ’nin resmi verilerine göre 11 ayda 4 milyon 317 bin 519 yolcuya hizmet veren Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kapatmaya çalışanlara sert tepki gösterdi


“Adanalılar havalimanının kapatılmasına izin vermeyecek”

“Şakirpaşa Havalimanı kâr ediyor, hükümet kapatmaya çalışıyor!”

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın kapatılma girişimlerinin gündemden düşmesi gerektiğini vurguladı. CHP’li Dr. Şevkin, “Tam tersine Şakirpaşa Havalimanı çevresiyle genişlemeye ve gelişmeye müsaittir. Adana Şakirpaşa Havalimanı, 64 yıldır hiçbir havai koşuldan etkilenmeyen ya da hiçbir kazaya maruz kalmayan, deprem sırasında da stratejik önemini bir kez daha göstermiş, deprem bölgesindeki tüm illere tüm lojistik ulaşımın sağlandığı bir havalimanıdır” dedi.
“11 AYDA 4 MİLYON 317 BİN 519 YOLCUYA HİZMET VERMİŞ”
Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) 11 aylık performansı baz alarak yaptığı değerlendirmede Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın 11 ayda 4 milyon 317 bin 519 yolcuya hizmet verdiğini anımsatan Dr. Şevkin, “Adana Şakirpaşa Havalimanı sadece geçtiğimiz Kasım ayında 397 bin 170 yolcuya hizmet vermiş. Bir ayda 3 bin 556 uçuş gerçekleşmiş. Yine bir ayda 3 bin 749 ton yük taşınmış. Tüm bu veriler karşısında gözler kör, kulaklar sağır olamaz. Şakirpaşa Havalimanı kapatılamaz” diye konuştu.
“11 AYDA 43 BİN 249 UÇUŞ GERÇEKLEŞMİŞ”
2023’ün ilk 11 ayında toplam 4 milyon 317 bin 519 yolcunun hizmet aldığı havalimanında 11 ayda 43 bin 249 uçuş gerçekleştiğini, yine 11 ayda 45 bin 439 ton yük taşındığını dile getiren Dr. Şevkin, “Bu veriler resmi verilerdir. Adanalıların vazgeçilmezi havalimanını kapatmayı düşünenler bu verilere iyi baksın. Türkiye’nin en stratejik ve kâr eden 9 havalimanından biri olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kapatmak bir tarafa günün şartlarına göre genişletmek, daha modern bir kimliğe kavuşturmak merkezi idarenin görevi olmalıdır. Adanalılara bu kötülüğü yapacak olanların vebali günahı boyunlarınadır” dedi.
“ADANALILARIN İSTEDİĞİNİ YAPIN!”
6 Şubat depremlerinden etkilenen tüm illere ulaşımın Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan karşılandığını, depremde ayakta duran tek havalimanı olduğunu kaydeden Dr. Şevkin, hükümete seslenerek, “Adanalılar nasıl isterse havalimanını öyle değerlendireceğiz diyenlere sesleniyorum. Adanalılar havalimanının kapatılmasını istemiyor. Derhal bu sevdanızdan vazgeçin” ifadelerini kullandı.
“HİÇ BİR DOĞAL AFETTEN ETKİLENMEDİ”
Depremden etkilenen 11 ilde tüm kurtarma ekipleri, ekipmanlar, sağlık malzemelerinin Adana Havalimanı’ndan sağlandığını, Çukurova Bölgesel Havalimanı açılacak diye Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kapatmanın mantığı olmadığını vurgulayan CHP’li Dr. Şevkin, “Ülkemizde birbirine yakın bir çok havalimanı var. İktidarın Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kapatma girişimi ne yazık ki gündemdem düşmüyor. Havalimanındaki yüzlerce taksiciden tutun, etrafındaki pek çok esnaf buradan geçimini sağlıyor. Deprem ve hiç bir doğal afetten etkilenmemiş, Türkiye’de kâr eden 9 havalimanından biri olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehrin içerisinde, en yakın yerleşim birimine beş dakika mesafede bir havalimanıdır. Adanalılar olarak kapatılmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. İktidar, hem çevre illerimize hem de Adanamıza lojistik desteği çok büyük olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kapatma sevdasından derhâl vazgeçmelidir” şeklinde konuştu.

101 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.