Hoşgeldiniz  
ads

Kininiz Aklınızın önüne geçmiş

SÜLEYMAN YALÇIN | 06 Aralık 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com

Gazeteciler Aday, aday bolluğunu görünce çok hoşlanır.

Neden Basit,

Tonlarca haber, onlarca kulis, bir o kadar da ince istisnalar çıkar. Buda Gazeteci için değme keyfime günleridir. Bende böyle ince noktaları yakalamak için CHP Adana il Başkanlığını mesken tutanlardanım. Öyle hareketli günler yaşıyor ki İl Çalışanları, “kafalarını kaşıyacak vakitleri yok”. Bir Aday adayı gidiyor birisi geliyor. Bu kadar çok aday adayı arasında CHP için mutlaka çok güzel günler.

Fakat,

Sosyal Medya’da gördüklerim bunların CHP’li olmadıklarını düşündüğüm çok fazla anlar olmuştur. Adam yazmış Büyükşehir Belediye Başkanı için, Sende hiç utanma sıkılma yok mu?

Neden bu kadar sert bir yorum yapılmış şimdi sizce? Zeydan Karalar, CHP Genel Başkanı Özgür Özeli ziyaret etmiş ve fotoğraf servis etmiş sosyal medyada.

Kendini CHP’Lİ diye niteleyen ve parti üyesi olduğunu düşündüğüm zat yazmış bunu. Hani bir söylem vardı yıllarca, biz kendimizi yemekten yemek yemeye gerek yok derlerdi!… Sonrası malum daha önce ne yaşadıysa şahsi kinini kusuyor oradan. Sorsan ben en iyi partiliyim der. Kişisel olarak insanları sevmek zorunda değil kişiler. Fakat makamlara saygı terbiyeden gelir, eğer makama saygın yoksa bırak ailene insanlığa Saygın yok demektir. 31 Mart 2024 yerel yönetimler seçimlerine az bir süre kaldı, CHP Daha önce kazandığı Belediyeleri korumak ve yerine yenilerini eklemek zorunda, yoksa yeni seçilen bu yönetim sorgulanmaya başlar. Onunda bırakalım AKP zihniyeti iyice ortalıkta dere beyi gibi dolaşmaya devam eder. Siz neyin peşindesiniz? Kendi Belediye Başkanınıza böyle küfür etmekle içinizi mi soğutuyorsunuz ya da kuyruk acınızı sosyal medyada telaffuz etmekle aslında korkak olduğunuzu itiraf ediyorsunuz. Yoksa delikanlı adam gider yüzüne söyler ne söyleyecekse.

Başlıkta dedim ay,

“Kininiz Aklınızın önüne geçmiş” Diyelim ki, Zeydan Karalar aday oldu ve kaybetti, sizce kim kaybetmiş olacak? CHP Kaybedecek bunu unutmayın.

Hangi partide bu kadar Daha önceki Genel Başkanına veya Belediye Başkanına sin Kaflı sözler söyleyenler görmedim. Bazen Demokrasi gerçekten sınırsızımı?

Bunu iki partiye uyarlayalım, MHP ve AKP Genel Başkanına ve Bir Belediye Başkanına kötü kelime kim söyleyebilir?

Sıkar…

O partilerde Demokrasi bir ana kadar, şimdi CHP neden bu kadar bu konuda esnek davranıyor? Bu kötü söylemler bir kargaşaya ortam yaratıyor bunu bilmek gerek.

216 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.