Hoşgeldiniz  
ads

Merkez Bankası verilen seçim sözleri yerine gelsin diye para basıyor.

SÜLEYMAN YALÇIN | 16 Nisan 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Gün geçmiyor ki, Türk parasının değerinin düşmediği gün yaşamayalım!…

Bir para değeri neden düşer?

Karşılığı olmayan her şey aslında değersizdir. Mesela paranızın değeri olması için Merkez Bankasında Altın rezervlerinizin olması gerek. Eğer yoksa Bir şeyler üretip Ülkenin ekonomik özgürlüğünü sağlarsınız ve diğer ülkelerin ihtiyacı olan ihracatı sağlayıp ülke hazinesine kazandıracağınız her bir döviz sizi diğer ülkeler nezdinde öne çıkarır. İzahatı budur… hiçbir oraya buraya çekmeye gerek yok.

Geçen gün Bayram ikramiyemi Bankamatikten alayım dedim, baktım tüm paralar çok yeni. Belli ki, karşılığı olmayan paralar basılıyor. Bakın sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Recep Erdoğan, Bayram ikramiyesinin 2 Bin Tl olduğunu açıkladı. Toplamda 16 Milyon küsür emekli demek 320 Milyar para demek. Sonrası daha vahim bunlar eskiden bir plan proje dahilinde olurdu fakat artık her gün yeni bir şeyler vermek seçim zamanı moda oldu. Bunlar hep ülkenin kaynaklarına zarar veren olaylar. Düşünün 8 Milyon emekli yede 5500 olan maaşın 7500 TL ye çıkması 2 Binde oradan 16 Milyar ek yük demek sonrası malum zaten zorda olan hazine bir zorluk daha gelmiş demek. Bakın Rusya’ya olan Doğal gaz borcunu seçim var diye seçim sonrasına erteletmek gelecek Hükümetin çok başını ağrıtacak demektir. Ülkede yüksek enflasyonda zaten vatandaşın belini bükmüş durumda bundan dolayı vatandaşı seçim sonrası çok zor günlerin beklediği anlamı çıkar. Diyelim Hükümet değişti, ne değişir?

Eğer ülkedeki savurganlık disiplin edilirse bu ülke kaynakları herkese yeter, birde hırsızlık dediğimiz olay ortadan kalkması bu şu demek her kademe dejenere olmuş durumda ülkede.

Yani olay şu, 15 Mayıs sabahı Türkiye’yi aydınlık gelecek için güzel günlerin başlangıcı demek diye düşünüyorum.

333 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.