Hoşgeldiniz  
ads

“Mücadele edenler değil vazgeçenler kaybeder”

admin | 02 Temmuz 2023 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Manşet, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, ‘değişim’ için iddialı konuştu, aydınlık bir gelecek için mücadelenin kesintisiz süreceğini vurguladı.

“Türkiye Cumhuriyeti’ni demokrasiyle taçlandıracağız”

“Aydınlık yarınlar için mücadele kesintisiz sürecek”

“Asırlık çınar CHP çatısı altında mücadele edenler kazanacak”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, ülke ve CHP için dillendirilen ‘değişim’ konusunda oldukça iddialı konuştu. CHP kadroları olarak görev ve sorumluluklarının farkında olduklarına işaret eden Barut, “Türkiye Cumhuriyeti’ni demokrasiyle taçlandırmak için gecemize gündüzümüze katarak çalışmayı sürdüreceğiz. Hiçbirimiz asla ama asla mutsuzluğa kapılmayacağız. ‘Mücadele edenler değil, vazgeçenler kaybeder’ şiarıyla mücadele ederek, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk’ün yolundan milim sapmadan aydınlık yarınlara kavuşacağız mutlaka” dedi.

“ÜLKE YANGIN YERİNE DÖNDÜ”

Türkiye’nin her alanda yaşanan büyük sorunlarla tam anlamıyla yangın yerine döndüğünü bildiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Adaletten ekonomiye, temel hak ve özgürlüklerden eğitim ve sağlığa kadar ağırlaşan bir tabloyla karşı karşıyayız. Açlık, yoksulluk, işsizlik, fahiş zamlar, artan enflasyon ve hızla fırlayan döviz kurları gibi sayısız sorun var, çözüm bekleyen konular var. Bakın esnaf vergi ve kirasını ödeyemez hale getirildi, yurttaşlar ise açlık ve yoksulluğa mahkum edildi. Tarımdan sanayiye her alanda üreten, üretene destek veren bir Türkiye yerine, ithal eden, üretime köstek olan bir anlayışın sonucunda toplumun tüm kesimleri perişan edildi” diye konuştu.

“ÇALIYORLAR, DOYMAK BİLMİYORLAR”

Türkiye’de yaşanan sorunlara dikkat çekerek AKP iktidarını eleştiren Ayhan Barut, konuşmasına şöyle devam etti:
“Ülke tarımı da sanayisi de göz göre göre batırılıyor. Çiftçi tarımdan uzaklaşıyor. Esnaf bitmiş, yurttaşın ocağı sönmüş durumda. Yanlış ekonomi politikalarının bedelini tüm toplumumuz ödüyor. Ülke ekonomisinde büyük bir yangın var, insanlarımızın feryadını duyan yok! Halkımızı bir ekmeğe muhtaç edip, fahiş zamlarla onu da alamaz hale getirenlerin utanması yok. Enflasyon açlık, yoksulluk, zam, sefalet demektir. Döviz kurundaki her artış ülkemizin iç ve dış borcunu fahiş oranda yükseltiyor. Üreten ve ihraç eden bir Türkiye yerine dışa bağımlı, ithalat sevdalısı AKP iktidarı yüzünden iğneden ipliğe her şeye durmaksızın zam geliyor. Yiğit kuru soğana muhtaç edildi, tarım devriminin yapıldığı ülkemizde beceriksiz AKP iktidarı halkı, esnafı, sanayici ve çiftçiyi bitirdi. Tek adam rejimi, son beş senede halkın sofrasından ekmeğini çaldı, insanlarımızın rızkını yedi. Doymak bilmeden bu acımasız politikalarını sürdürüyorlar.”

“YILGINLIĞA YER YOK”

Ülkede yaşanan sorunların mutlaka konuşulup tartışılması gerektiğine vurgu yapan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Bu koşullarda hepimizin ülke gündemini, halkın sorunlarını, yaşanan devasa krizi, artan problemi, karanlığa gömülmeye çalışılan ülkemizin ve halkımızın dertlerini konuşmaya, çözüm için mücadele etmeye ihtiyacımız var. Bilinmeli ki Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu CHP’nin her bir neferi, her yerde demokrasiyi savundu, savunuyor. ‘Ne ezilen, ne ezen, eşit, hakça bir düzen’ şiarıyla haykıran kadrolarız. Unutulmasın ki CHP devleti kuran ve devrimlerle çağdaş geleceğe taşıyan partiyiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni demokrasiyle taçlandırmak için gecemize gündüzümüze katarak çalışmayı sürdüreceğiz. Hiçbirimiz asla ama asla mutsuzluğa kapılmayacağız. Yılgınlığa, yorgunluğa yer yok.”

“YENİLENEREK BAŞARACAĞIZ”

Türkiye’nin tarihi önemde bir seçimi geride bıraktığını, ortaya çıkan sonuçların sağlıklı biçimde değerlendirildiğini anlatan Ayhan Barut, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bizler üzerimize düşen sorumluluk ve görevin gayet farkındayız. Bu bağlamda, ‘Mücadele edenler değil, vazgeçenler kaybeder’ şiarıyla mücadelemiz durmak ve yorulmak bilmeden sürecektir. Ülkemiz ve halkımızın AKP eliyle sürekli derinleşen, her geçen gün daha da büyüyen sorunları var. Ama bilinmeli ki sorunlar çözümsüz, Türkiye sahipsiz, halkımız yalnız değil. AKP eliyle karanlığa gömülmek istenen ülkemizi aydınlığa çıkarmak hepimizin görevidir. Tüzüğümüzü, kadrolarımızı, örgütümüzü, kendimizi, çalışma modellerimizi yenileyerek, çağın gereksinimlerine uygun hale getirerek, değişen koşullara ayak uydurup kendimizi revize ederek yol almaya devam edeceğiz. Asırlık çınarımız CHP çatısı altında hepimiz görevimizin ve sorumluluklarımızın farkındayız, hep beraber azim ve kararlılıkla çalışacağız her zamanki gibi. Hep beraber çaba gösterip mücadele ederek, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Atatürk’ün yolundan milim sapmadan aydınlık yarınlara kavuşacağız mutlaka. Emin olun ülkemizin yarınları çok güzel olacak. Hep birlikte başaracağız.

136 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.