Hoşgeldiniz  
ads

Ne Yapacaksınız Millet ittifakının Adayını?

SÜLEYMAN YALÇIN | 02 Aralık 2021 | Alt Manşet, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Son Dakika, Sürmanşet, Tüm Manşetler, Yerel Haberler


SÜLEYMAN YALÇIN
gercekadana01@gmail.com

Öyle veciz sözler var ki,

“Haline bakmıyor Hasan dağına oduna gidiyor”. Ülkede son yıllarda aynı bu durum hâsıl oldu. Son günlerde tavan yapan döviz rakamları ve onlara bağlı olarak gelen zamlar “öldürmedi sakat bıraktı” cümlesi ile aynı eşdeğer olsa gerek.

Vatandaş seçimlere daha 1,5 yıl olmasına rağmen Milet İttifakı adayını merak ediyor. Yorulan bir Hükümet var ve bu tüm zamların sorumlusu, hal böyle olunca “bir an evvel gitsin” düşüncesi ile Muhalefetin Adayının kim olacağını merak etmek belki olumlu bakılabilir, ama “aç ayı oynamaz” sözü daha etkindir sanırım.

Demem o ki;

Sen önce kursağına giren lokmaya bak kardeşim, zaten o günü herkes iple çekiyor.

Hani “gelecekte bir gün gelecek” lafı Hükümet için ne kadar seçimi geciktirsen de o gün bir gün gelecek.

Fakat ülke daha yangın yeri olmadan ülke kaynakları daha dibe vurmadan gelsin sandık. Hükümet düşük faiz, yüksek kurla yönetirim ülkeyi diyor.

Bütün Dünya Faiz arttırırken biz düşürüyorsak bir gariplik vardır demek.

İlla Faize karşıyım diyorsan, neden vergi cezalarına faiz ekliyorsun, yâda faizi neden sıfıra indirmiyorsun derler.

Sadece kötülüklerin anası faiz mi? Peki ülkede haram yemek, kulun hakkını yemek, hırsızlık yapmak, bütçeyi boşaltmak kötülüklerin anası değil mi?

Ülkeyi tartışmak değil amacımız, onu tartışmaya başlasak buralara sığmayız.

Demek ki,

Ortada bir yangın var ve vatandaş bunalımda, o zaman şimdiden millet ittifakının adayını merak etmek “haline bakmıyor hasan dağına oduna gidiyorum” Türkçesi bence. Toplum kaygı içinde daha kötü olur diye ve hep şunu sorar olmuş, neden yöneticilerin yaptığı hatayı hep halk çekiyor?

Gerçi bu hep böyle olmuştur, gelen tüm sülalesini zengin edip hesap vermeden çekip gitmiştir. O zaman ülkede bir sistem sorunu var ve bu sistem hep zenginden yana. Vatandaş o nedenle sanırım karşı tarafın adayını merak eder olmuş. Gerçi onlarda gelse bu cenazeyi nasıl kaldıracaklar? Ülke kaynakları öyle bir yerle bir oldu ki aynısını Belediyelerde yaşanmadı mı?

Ülkeyi yöneten kişi sadece kendinin istediği bir sistemde ısrar ediyor ve o kişinin kaprisleri bu ülkeyi bu duruma getirdiği için toplum çok gergin durumda.

Son olarak demem o ki, zaman durmaz 2023 de bir gün gelecek, erken seçim olmayacağı için o tarihten bahsettim. Her daim dediğim Allah bu halka yaşattığınızın iki katını yaşatsın size!…

570 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Gerçek Adana Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.